w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

TVP1 zmienia się w TV Trwam? Codzienne msze i koronki do miłosierdzia

TVP1 będzie jeszcze bardziej przypominać TV Trwam. Ruszają codzienne transmisje mszy św. i Koronki do Miłosierdzia Bożego.

tvp1 tvp3 telewizja polska koronka do miłosierdzia bożego transmisja msza św. kiedy

TVP1 już niebawem będzie przypominać TV Trwam. Zgodnie z umową między Telewizją Polską a Episkopatem Polski, codziennie będziemy mogli oglądać transmisję mszy świętej. Ponadto będą też codzienne Koronki do Miłosierdzia Bożego.

TVP1 jak TV Trwam. Codzienne pasmo modlitewne

Episkopat Polski podpisał właśnie nową umowę z Telewizją Polską. Na głównym kanale, czyli TVP1, pojawi się codzienna transmisja poranna mszy świętej. Ale to nie koniec zmian w ramówce nadawcy publicznego. Informacji kościelnych pojawi się dużo więcej na regionalnych kanałach, a nawet w TVP Info.

Porozumienie obu podmiotów to nic nowego, w zasadzie to tylko aktualizacja umowy podpisanej 12 lat temu. Zmiany – jak informują media – podyktowane są głównie skutkiem obostrzeń wprowadzonych w Polsce ze względu na epidemię koronawirusa. Nie można było bowiem w tym czasie uczestniczyć w nabożeństwach, dlatego wiele osób chciało oglądać je w domu.

W ramówce TVP1 codzienne transmisje mszy św. pojawiły się już w połowie marca 2020 r. Teraz Episkopat Polski i Telewizja Polska uznały, że msza święta wprowadzona zostanie do ramówki już na stałe.

TVP1 i TVP3: Msza o 7:00 rano, koronka o 15:00

W TVP3 zamiast mszy pojawi się z kolei codzienna transmisja Koronki do Miłosierdzia Bożego. Modlitwa będzie możliwa do obejrzenia o godzinie 15. Z kolei na głównym programie informacyjnym, czyli TVP Info, zagości cała gama nowych programów o tematyce chrześcijańskiej i kościelnej. O tym, jakie to konkretnie będą programy, decyzja zostanie podjęta w najbliższym czasie.

Aktualnie na antenie publicznego nadawcy można  w każdą niedzielę oglądać jedynie program „Kościół z bliska„. Warto zaznaczyć, ze pierwszą umowę tego typu w roku 2008 podpisał z Episkopatem Polski Donald Tusk. Obecnie mamy do czynienia jedynie z aktualizacją tego porozumienia.

Nowelizację wcześniejszego porozumienia podpisali w środę prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski i członek zarządu spółki Mateusz Matyszkowicz, zaś Konferencję Episkopatu Polski reprezentował biskup Artur Miziński. Dokument podpisał również arcybiskup Wacław Depo.

Źródło: telemagazyn.pl, Wirtualna Polska

konfiskata majątków majątek polacy kryzys gospodarczy finansowy wizjoner jasnowidz ostrzeżenie najnowsza wizja

Konfiskata majątków? Jasnowidz ostrzega, że rząd zabierze Polakom wszystko

volvo xc40 recharge cena wyposażenie otomoto olx

Volvo XC40 Recharge. Ruszyła produkcja auta w pełni elektrycznego