w

Debata wyborcza w TVP. Spora grupa Polaków nic nie zobaczy, bo nie będzie prądu

W ostatnich godzinach coraz więcej jest doniesień o nagłych wyłączeniach prądu zaplanowanych na dzisiejszy wieczór. Czy ma to związek z wyborczą debatą w TVP?

O 18:30 w TVP odbędzie się długo wyczekiwania debata wyborcza. Niestety nagle okazało się, że tysiące Polaków zobaczą jedynie czarny ekran swoich telewizorów, bo nagle zaplanowano na ten okres wyłączenia prądu. Jak donoszą lokalne media przerwy w dostawie energii dotyczą również dużych miast.

TVP Debata. Wyłączenia prądu w wielu regionach jednocześnie. Czy to przypadek?

9 października punktualnie o 18.30 zacznie się wyczekiwana przez miliony rodaków debata wyborcza. Choć ma być ona transmitowana na antenach TVP1, TVP Info i TVP Polonia, dziesiątki tysięcy ludzi może nie zobaczyć nic.Niektórzy dziennikarze (oraz politycy opozycji) twierdzą, że zaplanowane na dziś wyłączenia prądu w wielu regionach kraju są celowe.

W debacie mają wziąć przedstawiciele wszystkich komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach. Będzie premier Mateusz Morawiecki, szef PO Donald Tusk, posłanka Joanna Scheuring-Wielgus oraz Szymon Hołownia i Krzysztof Bosak.

Prawdopodobnie padną w trakcie debaty ciekawe pytania, bo tematem dyskusji będzie zarówno migracja, wiek emerytalny, jak i kwestie związane z bezpieczeństwem kraju czy bezrobociem i socjalnymi dodatkami. Znaczna grupa Polaków nic jednak nie usłyszy.

Lokalne media są zaniepokojone, że akurat na dziś w wielu częściach kraju zaplanowano prace energetyczne. Z ich powodu obywatele również dużych miast na wieczór zostaną bez prądu. Chodzi między innymi o Wrocław (nawet wszystkie dzielnice) czy Katowice, gdzie jedynką w wyborach jest premier Morawiecki.

Debata TVP. Media pytają o powody wyłączeń

Tysiące ludzi nie będzie miało 9 października prądu w wielu miastach województwa śląskiego. Z brakiem energii elektrycznej muszą się liczyć mieszkańcy m.in. w Katowicach, Zabrzu, Bytomiu czy Bielsku-Białej. Najwięcej wyłączeń należy spodziewać się w powiatach bielskim i cieszyńskim – donoszą dziennikarze Dziennika Zachodniego.

Z jedną ze spółek energetycznych z południa Polski próbowali się kontaktować dziennikarze Faktu, aby dowiedzieć się, czemu prąd zostanie wyłączony akurat dziś wieczorem. Na tę chwilę nie udało im się o to zapytać.

Debata wyborcza w TVP. Jak obejrzeć online?

Wszyscy, którzy mają ochotę oglądać debatę TVP w internecie, powinni uruchomić w przeglądarce lub na urządzeniu mobilnym usługę TVP Stream. Tam za darmo będzie można uruchomić każdy program, na którym będzie transmitowane spotkanie polityków.

profesjonalne kuchenki gastronomiczne

Jakie kuchenki najlepiej sprawdzą się w gastronomii?

kościół wybory 2023

Kościół ogłosił, na kogo należy głosować w wyborach. „To obowiązek sumiennego katolika”