w

WTFWTF

Aleksandra Dulkiewicz wyleci ze stanowiska? „Jak tylko epidemia odpuści…”

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, może zostać odwołana ze stanowiska. Takie plany mają członkowie Stowarzyszenia „Godność” i działacze opozycji z czasów PRL.

aleksandra dulkiewicz odwołanie prezydent gdańska referendum odwoławcze koronawirus
Fot. Facebook / A. Dulkiewicz

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, może zostać odwołana ze stanowiska. Takie plany mają członkowie Stowarzyszenia „Godność”. Działacze czekają na koniec epidemii, potem obiecują referendum.

Aleksandra Dulkiewicz do dymisji?

Jak tylko koronawirus odpuści, to natychmiast bierzemy się za referendum – powiedział Andrzej Michałowski, członek Stowarzyszenia „Godność”. Słowa te padły na antenie Polskiego Radia 24.

Prezydent Gdańska ma zostać w drodze referendum odwołana za swoje skandaliczne wypowiedzi dotyczące Polski. Słowa wypowiedziała na antenie niemieckiej rozgłośni radiowej Deutschlandfunk prezydent Gdańska.

Aleksandra Dulkiewicz powiedziała wtedy: „Wolność w Polsce jest zabierana po kawałku, to jest przerażające – przecież tak było w III Rzeszy”. Padły też jednak inne stwierdzenia, które oburzyły działaczy, a nawet spore grono mieszkańców Gdańska.

Prezydent Gdańska broni się twierdząc, że po prostu bije na alarm, póki jeszcze jest czas. – Czasem wolę użyć mocniejszych słów i bić na alarm, ku przestrodze – skomentowała. Tym samym swoje poprzednie słowa o Polsce w pełni podtrzymała.

Gdańsk. Będzie referendum o odwołanie włodarza?

Nie tylko Stowarzyszenie „Godność” oczekuje organizacji referendum odwoławczego. Tego samego chcą również przedstawiciele osób represjonowanych w czasach PRL. Wszyscy wspólnie zapowiedzieli złożenie odpowiedniego wniosku.

Zdaniem opozycjonistów przeprowadzenie referendum w czasie pandemii byłoby niewykonalne, ale mimo to należy Aleksandrę Dulkiewicz jak najszybciej odwołać ze stanowiska.

Jak tylko koronawirus odpuści, to natychmiast bierzemy się za referendum. Już nawet środowiska związane z Platformą Obywatelską mają dosyć tego prostactwa ze strony gdańskiego ratusza. To musi się skończyć – powiedział Andrzej Michałowski.

Prezydent Gdańska powinna zająć się prokuratura?

Andrzej Rozpłochowski, działacz „Solidarności” udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl. Stwierdził, że panią prezydent Dulkiewicz powinna się zająć prokuratura. – Po jednoznacznym, natychmiastowym usunięciu jej decyzją rządu państwa polskiego poprzez zarząd komisaryczny następnie natychmiast powinna zająć się tą panią prokuratura. Prokuratura powinna zająć się też wszystkimi innymi polskojęzycznymi politykami, którzy w kraju i zagranicą stoją na pozycjach wrogów wewnętrznych Polski i szkodzą Polsce – dodał.

Źródło: wPolityce, Głos Pomorza, Radio Gdańsk

volvo xc40 recharge cena wyposażenie otomoto olx

Volvo XC40 Recharge. Ruszyła produkcja auta w pełni elektrycznego

głód koronawirus kryzys humanitarny ludzkość umrzeć z głodu oxfam

Koronawirus to pikuś! 12 tys. ludzi dziennie umierać będzie z innego powodu