w ,

Ważyła 300 kg, schudła o połowę! Niesamowite, jak teraz wygląda

Ważyła 300 kg, potem schudła o połowę. Przemiana tej 24-latki to niesamowite zjawisko, które podziwiają ludzie w mediach społecznościowych.

ważyła 300 kg skuteczne odchudzanie efekt jojo jak schudnąć
Fot. Daily Mail

Ważyła 300 kg, potem schudła o połowę. Przemiana tej 24-latki to niesamowite zjawisko, które podziwiają ludzie w mediach społecznościowych. Okazuje się, że mimo ogromnej wagi można poprawić komfort swojego życia i schudnąć. Trzeba tylko chcieć.

Ważyła 300 kg, dziś waży o połowę mniej

Ta niesamowita przemiana po utracie 121 kg robi potworne wrażenie! Amber Rachdi z Oregonu (USA) zawsze zmagała się z tuszą, była większa od rówieśniczek. Kiedy miała 24 lata, nie miała już wątpliwości, że waga wymknęła się spod kontroli. Ważyła wówczas 300 kg, co oznacza, że nie była w stanie samodzielnie funkcjonować.

POLECAMY:
Anna Korcz o nagonce na seniorki. "PESEL jest nieubłagany"

Dziewczyna zmuszona była zamieszkać ponownie ze swoimi rodzicami, bo ktoś musiał jej pomagać w codziennych czynnościach. 24-latka zdała sobie sprawę, że jej życie jest zagrożone, i że nie można tak wyglądać. Zyskała też motywację ze strony swojego chłopaka Rowdy’ego.

Amber wychodziła z domu, ale tylko po jedzenie. Poruszała się tylko i wyłącznie za pomocą swojego wózka na prąd. Nie była w stanie chodzić. To wszystko miało już nie tylko wpływ na fizyczny aspekt jej życia, ale też na kondycję psychiczną. Każdy z nas, kto przez to przechodził, wie, jak trudno jest schudnąć.

Desperacja wzięła górę. Czas na zmiany!

Amber zgłosiła się do programu reality show o nazwie „Historie wielkiej wagi (My 600lb Life)„. Chciała przez to nagłośnić swój problem, zyskać dodatkową motywację do zmian i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. To był czas, gdy dziewczyna zjadała cztery wielkie posiłki dziennie uzupełniane niezliczoną ilością słodyczy. To był czas na zmianę stylu życia.

Była tak nieszczęśliwa, że im bardziej było jej źle ze sobą, tym więcej jadła. Błędne koło i sytuacja z pozoru bez wyjścia. Życie intymne również przestało istnieć. Skończyło się, mimo ogromnego ryzyka, jedynym możliwym rozwiązaniem – operacją zmniejszenia żołądka. Dziewczyna natychmiast wprowadziła zdrowe nawyki żywieniowe, bo przed operacją musiała schudnąć minimum 10 kg. Lekarze bali się, że jej serce nie wytrzyma.

8 kg w 3 miesiące

Przez trzy kolejne miesiące walki udało się dziewczynie zrzucić prawie 8 kg. To pozwoliło jej w końcu poddać się operacji. Myślała tylko o jednym – to początek nowego życia! Minęły kolejne miesiące, a Amber straciła kolejne kilogramy. Tym razem aż 40. Był to dla niej tak wielki sukces, że zmotywowała się do dalszej walki jeszcze bardziej. W okresie dwunastu miesięcy od operacji Amber była mniejsza o 65 kg. To był moment, że wiele osób miało kłopot, by ją rozpoznać.

Lekarz był z dziewczyny ogromnie dumny, to był również jego osobisty sukces. Dziewczynie usunięto nadmiar skóry. Zdrowy tryb życia dziewczyna utrzymuje do dziś. Spotyka się z terapeutą, bo chce zyskać siły psychiczne do radzenia sobie z problemami codziennego życia samodzielnie. W końcu ciężko samemu wrócić do życia po tylu latach depresji.

POLECAMY:
Koronawirus powoduje depresję? Czeka nas fala wzrostu zaburzeń psychicznych

Amber jest dziś szczęśliwą dziewczyną. Wciąż jeszcze walczy o zrzucenie kolejnych kilogramów, ale jej wygląd mówi wszystko. Najgorsze już za nią. Historia ta pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych i każdy z nas może sobie poradzić z nadmiarem kilogramów.

Źródło: The Daily Mail

mateusz morawiecki na kwarantannie w kwarantannie koronawirus premier kwarantanna izolacja covid19

Mateusz Morawiecki na pilnej kwarantannie! „Dowiedziałem się w piątek”

dziennikarz tvn cba marek k. zatrzymany tvn turbo

Znany dziennikarz TVN zatrzymany przez CBA. Bardzo poważne zarzuty