w

PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF

Znany dziennikarz TVN zatrzymany przez CBA. Bardzo poważne zarzuty

Znany dziennikarz TVN zatrzymany przez CBA. Z ustaleń wynika, że to Marek K., który prowadzi popularny program w kanale tematycznym tej stacji.

dziennikarz tvn cba marek k. zatrzymany tvn turbo
Fot. CBA

Znany dziennikarz TVN zatrzymany przez CBA. Z ustaleń mediów wynika, że to Marek K., który prowadzi jeden z popularnych programów w kanale tematycznym tej stacji. W tle korupcja, powoływanie się na wpływy i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Znany dziennikarz TVN zatrzymany przez CBA

– Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie prowadzi wspólnie z Śląskim Wydziałem Zamiejscowym Prokuratury Krajowej śledztwo w sprawie działalności w 2020 r. zorganizowanej grupy przestępczej. Jak ustalono w toku śledztwa grupa powoływała się na wpływy w instytucjach publicznych, w tym w organach ścigania i w spółkach Skarbu Państwa oraz podejmowała się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe i ich obietnice – poinformowało dzisiaj Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Z ustaleń mediów wynika, że jedną z czterech zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne osób jest Marek K., znany dziennikarz z telewizji TVN. Prowadzi on program Złodzieje, co w świetle zatrzymania jest dość ciekawym kontekstem.

Za co został zatrzymany redaktor? Wg CBA za popełnianie przestępstw płatnej protekcji oraz przyjęcia korzyści majątkowych o wartości co najmniej 1 mln 300 tys. zł. i obietnic wręczenia korzyści majątkowych w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych.

Seria zarzutów. W tle korupcja, płatna protekcja i wiele innych

Zatrzymanym przedsiębiorcom prokurator przedstawił szereg zarzutów. W tym za wręczanie korzyści majątkowych w zamian za załatwianie różnych spraw. Funkcjonariusze przeszukali już miejsca zamieszkania podejrzanych, członków ich rodzin oraz siedziby firm, które prowadzili.

Zgromadzono bardzo obszerny materiał dowodowy, który służby poddadzą dalszym badaniom. Wobec zatrzymanych osób sąd zastosował areszt tymczasowy. CBA zapowiada, że planuje kolejne czynności, a sprawa jest rozwojowa.

Zatrzymany dziennikarz to mężczyzna znany pod pseudonimem „Fryzjer”. W rozmowie z portalem natemat.pl przyznał kiedyś, że został już raz zatrzymany w 2005 r. Odsiedział wtedy w sumie 5,5 roku za kratkami za swoje przewinienia.

W lutym 2006 r. policja zatrzymała 11 osób za kradzież ok. 200 samochodów. Były to osoby związane z gangiem dziennikarza, który trafił w ręce służb.

Źródlo: TVP Info, Centralne Biuro Antykorupcyjne

ważyła 300 kg skuteczne odchudzanie efekt jojo jak schudnąć

Ważyła 300 kg, schudła o połowę! Niesamowite, jak teraz wygląda

warszawa podwyżki opłat za parking 1200 zł drugie auto drugi samochód fala podwyżek

Warszawa. Czy ratusz oszalał? Kosmiczne podwyżki za parking