w

Duże SUV-y z największym i komfortowym wnętrzem? Te modele wybrali eksperci

Największa amerykańska organizacja konsumencka Consumer Reports przyjrzała się dużym SUV-om i wskazała modele zapewniające największy komfort i przestrzeń we wnętrzu.

SUV-y… kiedy myślimy o dużych egzemplarzach, dość łatwo założyć, że co jak co, ale w takim samochodzie zawsze znajdziemy przestronne wnętrze dla całej rodziny, które zapewni odpowiedni poziom komfortu.

SUV-y z największym i najbardziej komfortowym wnętrzem

W praktyce okazuje się jednak, że samochody te nie zawsze spełniają oczekiwania. Różni producenci starają się na swój sposób znaleźć równowagę między przestronnością wnętrza, pojemnością bagażnika i konsekwencjami takiej lub innej linii nadwozia i stylistyki auta. Największa amerykańska organizacja konsumencka Consumer Reports przyjrzała się dużym SUV-om i wskazała modele zapewniające największy komfort i przestrzeń we wnętrzu.

Ranking najbardziej komfortowych dużych SUV-ów został oparty na pomiarach wnętrza i bagażnika oraz na opracowanej przez Consumer Reports punktacji oceniającej komfort i łatwość wsiadania i wysiadania. Uwzględniono w nim wyłącznie modele generalnie rekomendowane przez tę organizację, czyli takie, które spełniają wysokie standardy pod względem niezawodności, właściwości jezdnych i bezpieczeństwa.

Aby opracować wiarygodną listę najprzestronniejszych i najbardziej wygodnych dużych SUV-ów, eksperci Consumer Reports dokładnie zmierzyli wnętrze każdego auta i sprawdzili pojemność bagażnika przy pomocy rzeczywistych walizek i toreb podróżnych. Następnie testerzy o różnym wzroście i sylwetce wielokrotnie wsiadali i wysiadali z każdego samochodu, najpierw na przednie fotele, a następnie na tylną kanapę.

Toyota Highlander

Pierwsze miejsce zajmuje Toyota Highlander, hybrydowy SUV o długości 4950 mm. Wnętrze jest na tyle przestronne, że mieści się w nim 7 pełnowymiarowych siedzeń, na których wygodnie mogą się zmieścić osoby dorosłe. Wpływa na to duży rozstaw osi, wynoszący 2850 mm. Drugi rząd można przesuwać do przodu i do tyłu w zakresie 180 mm, co w połączeniu z szerokim otworem drzwiowym ułatwia zajęcie miejsc w trzecim rzędzie.

Toyota Highlander cena hybrid opinie otomoto wyposażenie test

Oparcia po złożeniu tworzą płaską podłogę bagażnika, którego pojemność sięga maksymalnie 1909 l, licząc do linii sufitu. Rozłożenie oparć w drugim rzędzie pozwala załadować 658 l do linii rolety w bagażniku o długości 1130 mm. Po usadzeniu 7 osób nadal pozostaje 241-litrowy bagażnik, licząc do rolety.

POLECAMY:
Lexus RC F będzie rarytasem. Powstanie zaledwie 60 egzemplarzy

Consumer Reports przyznał Highlanderowi najwyższą ocenę 5/5 za komfort na tylnych siedzeniach. Do tego wysokie noty 4/5 za komfort w pierwszym rzędzie oraz za wykończenie wnętrza. Highlander jest produkowany w USA, ale od tego roku trafia także na kolejne europejskie rynki. W Polsce będzie dostępny od stycznia przyszłego roku, zaś w październiku ruszy jego przedsprzedaż.

Lexus RX

Na drugim miejscu znalazł się Lexus RX, 5-miejscowy SUV o długości 4890 mm i rozstawie osi 2790 mm. Lexus oferuje także 7-miejscową wersję RX L o długości 5000 mm. Bagażnik RX ma pojemność 453 l.

Wnętrze RX jest nie tylko przestronne, ale przede wszystkim luksusowo wyposażone, jak przystało na SUV-a marki premium. Za wysoki poziom wykończenia w fabrykach japońskiej marki odpowiadają mistrzowie tradycyjnego japońskiego rzemiosła Takumi, którzy pilnują precyzji wykonania każdego elementu.

Lexus RX otomoto cena wyposażenie

Ocena Consumer Reports 5/5 za jakość wykończenia wnętrza to potwierdza. Najwyższą ocenę eksperci organizacji przyznali także za komfort na przednich fotelach, zaś komfort z tyłu ocenili na 4/5.

RX to globalny model Lexusa, produkowany w Japonii. Obecnie w sprzedaży jest 4. generacja tego modelu, która w 2019 roku przeszła facelifting. RX L o 7-miejscowym wnętrzu jest oferowany od 2018 roku. Obie odmiany są sprzedawane w Polsce z napędem hybrydowym V6 o mocy 313 KM. RX także z silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 238 KM.

Kia Telluride

Podium zamyka Kia Telluride, produkowana od 2019 roku w USA, głównie na amerykański rynek. Auto mierzy 5 m długości, przy rozstawie osi 2900 mm. W trzech rzędach siedzeń mieści się do 8 pasażerów. Przestrzeń bagażowa za pierwszym rzędem siedzeń ma pojemność 2463 l, 1302 l za drugim rzędem i 594 l za trzecim.

Consumer Reports ocenił na maksymalne 5/5 komfort na tylnych kanapach. Wykończenie wnętrza i komfort na przednich siedzeniach otrzymały oceny 4/5. Samochód jest napędzany silnikiem V6, który rozwija moc 291 KM.

2021 Kia Telluride otomoto cena wyposażenie

POLECAMY:
Kia Stonic debiutuje w wersji GT Line. Co siedzi pod maską?

W zestawieniu najbardziej komfortowych dużych SUV-ów wyróżnione zostały także Hyundai Palisade, Subaru Ascent, Subaru Outback i Mazda CX-9.

Niezależna organizacja konsumencka

Consumer Reports to największa organizacja konsumencka w USA. Przeprowadza testy i zbiera opinie użytkowników produktów i usług z wielu różnych branż. Nie korzysta przy tym ze wsparcia żadnych sponsorów, firm ani instytucji, polegając wyłącznie na środkach wpłacanych przez swoich abonentów.

Organizacja testuje wyłącznie samochody kupione za własne fundusze, nie korzystając z aut testowych oferowanych przez producentów czy salony sprzedaży. Testy przestronności wnętrza opierają się na wypracowanej przez lata doświadczeń wiedzy. Ile w samochodzie powinno się zmieścić bagaży, żeby można go było uznać za funkcjonalny? Jak wiele miejsca dla siebie potrzebuje kierowca? Jak wygląda naprawdę łatwe wsiadanie do samochodu, zarówno na miejsce kierowcy, jak i pasażerów z przodu i z tyłu?

anna iberszer instagram pochodzenie lockdown epidemia maseczki

Anna Iberszer: Ludziom coraz trudniej zachować spokój. Musimy to przetrwać

żandarmeria wojskowa wojsko wychodzi na ulice morawiecki covid protesty w polsce strajk kobiet blokada warszawy

Wojsko wychodzi na ulice! Protesty w Polsce zmusiły premiera do nagłej decyzji