w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Wojsko wychodzi na ulice! Protesty w Polsce zmusiły premiera do nagłej decyzji

Wojsko wychodzi na ulice! Mateusz Morawiecki, szef rządu, podjął decyzję, która dla wielu może być kontrowersyjna. Żołnierze mają zapewnić spokój na ulicach.

żandarmeria wojskowa wojsko wychodzi na ulice morawiecki covid protesty w polsce strajk kobiet blokada warszawy

Wojsko wychodzi na ulice! Mateusz Morawiecki, szef rządu, podjął decyzję, która dla wielu może być kontrowersyjna. Radio ZET podało, że już niebawem na ulicach pojawi się wojsko. Niektórzy uważają, że ten krok jest zbyt radykalny. Wojsko na ulicy pojawi się 28 października.

Wojsko wychodzi na ulice. Jest decyzja Morawieckiego. Protesty w Polsce trwają kolejny dzień. Wojsko na ulice Morawiecki

Mateusz Morawiecki nie miał chyba innego wyboru, ponieważ policja nie daje sobie rady z tym, co dzieje się na ulicach całego kraju. Epidemia koronawirusa rozkręca się, cały kraj jest czerwoną strefą, jednocześnie mamy do czynienia z eskalacją napięcia po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

26 października przyniósł zaskakującą informację o decyzji szefa rządu. Na ulice polskich miast wyjdzie Żandarmeria Wojskowa. Fakt, że do akcji wkroczy wojsko, daje do myślenia. Sytuacja staje się z godziny na godzinę coraz bardziej poważna.

Dziś miało również miejsce posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod przewodnictwem premiera.

Wojskowych na ulicach zobaczymy od środy 28 października. Będą to żołnierze Żandarmerii Wojskowej, którzy będą pomagać policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Lockdown w Polsce? Trwa blokada Warszawy. Zarządzenie premiera. Wojsko pomoże policji w akcji STOP COVID

Już lada chwila zobaczymy na ulicach ludzi w wojskowych mundurach. Zarządzenie premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie użycia żołnierzy Żandarmerii Wojskowej, aby udzielili pomocy Policji, zostało dziś opublikowane w Monitorze Polskim.

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 i wzrostem zachorowań na terenie kraju na COVID-19 żołnierze Żandarmerii Wojskowej udzielą od dnia 28 października 2020 r. do dnia odwołania stanu epidemii pomocy Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego — podaje portal Radia ZET.

morawiecki zarządzenie wojsko na ulicach żandarmeria wojskowa

Pojawiły się już oczywiste spekulacje, że zarządzenie ma związek z ogólnopolskimi protestami Strajku Kobiet. Z treści zarządzenia wynika jednak, że żołnierze mają pomagać w walce z COVID-19. Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób.

Żołnierze wspomagają policję już od dawna

Podczas wiosennej fali epidemii w Polsce podobna sytuacja miała miejsce. Mariusz Błaszczak wówczas informował o policyjnych patrolach wspartych przez żołnierzy Wojska Polskiego

Zakres działań żołnierzy obejmował również zaopatrzenie w żywność i leki osoby potrzebujące, a w szczególności te, które objęto kwarantanną. Łącznie zaangażowanych było w to ponad 2,3 tys. wojskowych. Jak czytamy na oficjalnym koncie Ministerstwa Obrony Narodowej na Twitterze:

Odpowiadając na komentarze ws. wsparcia Policji przez Żandarmerię informujemy, że taka pomoc była udzielana również podczas 1 fali epidemii. To standardowe działania, które nie mają związku z manifestacjami. Żandarmeria pomaga m. in. w kontrolowaniu przestrzegania kwarantanny.

Źródło: Radio ZET, Twitter

Duże SUV-y z największym i komfortowym wnętrzem? Te modele wybrali eksperci

maciej nowak krytyk kulinarny kucharz instagram kukbuk

Maciej Nowak: Powinniśmy zgubić próżność i przestać patrzeć na Zachód