w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

1 listopada. Czy cmentarze będą zamknięte? Wiemy, co z cmentarzami na Wszystkich Świętych

1 listopada cmentarze zamknięte? Premier przedstawił informacje o Dniu Wszystkich Świętych oraz o dalszych obostrzeniach. Co się zmieni? Będzie zakaz wstępu na cmentarze.

wszystkich świętych obostrzenia 1 listopada cmentarze zamknięte co z cmentarzami
Fot. TVP Info (screenshot)

Czy będzie zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych? O godz. 15.30 w piątek rozpoczęła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Dotyczyła m.in. tego, co czeka Polaków 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych.

Zakaz wstępu na cmentarze! Zamknięcie cmentarzy na 1 listopada. Nowe obostrzenia. Premier: „Popełniono błędy” Czy cmentarze będą otwarte? Co z cmentarzami na 1 listopada? Czy zamkną cmentarze?

Pytacie nas, co z dniem Wszystkich Świętych. Podjęliśmy decyzję, że dzień poprzedzający, dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny będą dniami, kiedy cmentarze będą zamknięte – mówi premier. Premier Morawiecki stwierdził jednoznacznie, że druga fala jest groźniejsza od pierwszej. W Polsce popełniono różne błędy. Premier tym samym ogłosił zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych.

Jak pandemia nie będzie się nasilała, w drugiej połowie listopada będzie można odwiedzić groby – mówił premier. Szef rządu nazwał też alertem swój apel, aby seniorzy nie wychodzili z domów przez dwa tygodnie. – Od tego zależy wasze życie” – powiedział.

– Seniorzy muszą pozostać w domach. Nie spotykać się z dziećmi, wnukami, młodzieżą – mówi Morawiecki. Prosi o zachowanie dystansu, kiedy to konieczne.

W związku z decyzją dot. zamknięcia cmentarzy na wspomniane 3 dni zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Szczegóły będą zaprezentowane w przyszłym tygodniu.

Pozamykane cmentarze? Wiemy, co z cmentarzami na Wszystkich Świętych. Powstaje Szpital Narodowy. Wszystkich Świętych koronawirus. Cmentarze Wszystkich Świętych 2020

Szpital tymczasowy na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie, który ma za zadanie zapewnić dodatkowe łóżka dla pacjentów z COVID-19, powstał w niecałe dwa tygodnie. Kilkadziesiąt ekip, kilkuset pracowników i specjalistów, dziesiątki kilometrów instalacji oraz setki urządzeń medycznych. Budowa szpitala to ogromne przedsięwzięcie logistyczne na niespotykaną dotąd skalę.

Za organizację i zarządzanie operacyjne odpowiada PGE Narodowy. Sprzęt i wyposażenie zapewnia Agencja Rezerw Materiałowych. Jednostką koordynującą jest Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. Szpital na stadionie to jednak niejedyny taki obiekt. Cały czas dostosowujemy nasz system zdrowia do wielkiego wyzwania jakim jest pandemia koronawirusa. Utworzymy szpital tymczasowy w każdym województwie.

Od piątku na pacjentów z COVID-19 będzie czekało 300 łóżek, z czego 45 – przeznaczonych do intensywnej terapii. Opiekę nad pacjentami na zmianie będzie sprawował odpowiednio przygotowany ok. 250-osobowy personel medyczny – w tym 25 lekarzy, 80 pielęgniarek, 25 ratowników medycznych, 120 opiekunów medycznych.

To jedynie pierwszy z trzech etapów budowy Szpitala Narodowego. Stopniowo ten zasób miejsc dla pacjentów z COVID-19 będzie zwiększany. W drugim etapie, za tydzień będzie dostępnych 500 łóżek, a w trzecim już 1200. Wszystkie miejsca będą przystosowane do prowadzenia tlenoterapii, a 100 zapewni intensywną opiekę.

Praca zdalna. Nakaz pracy zdalnej przez 2 tygodnie w administracji. Nakaz pracy zdalnej dla pracowników biurowych

Zapowiedziano podczas spotkania z mediami, że pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą wykonywać pracy stacjonarnej, przez najbliższe 14 dni będą pracować zdalnie, ze swoich domów.

Premier skomentował też prezydencki projekt regulujący aborcję. „Niech jasne będzie dla wszystkich kobiet, że, gdy ciąża jest zagrożona lub pochodzi z gwałtu, nie będzie zmian w porównaniu z wcześniejszym kompromisem (…) Ten projekt jesteśmy w stanie bardzo szybko wdrożyć. Bardzo proszę wszystkich, którzy mają w sobie złość: zostańcie w domach, w ten sposób najlepiej potwierdzimy to, że zadbamy o tych, których kochamy” – zapowiedział premier.

Zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych. Powstał Korpus Ochrony Seniorów. Na czym polega? Co grozi za wejście na cmentarz?

Uruchamiamy Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. To program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym w czasie pandemii – obejmuje działania zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym.

Dzięki niemu osoby starsze uzyskają niezbędną pomoc w trudnym czasie, a zrobienie zakupów czy odbiór leków z apteki nie będzie się wiązało z ryzykiem zakażenia koronawirusem.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Ogłoszony właśnie program koordynuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Dzięki niemu pomoc seniorom w okresie pandemii koronawirusa i działania podejmowane w tym zakresie przez rząd, samorządy i ośrodki pomocy społecznej będą przebiegały sprawniej. Osoby starsze uzyskają niezbędną pomoc w trudnym czasie ze strony wolontariuszy, organizacji pozarządowych, harcerzy oraz ochotniczych straży pożarnych i Wojsk Obrony Terytorialnej.

Specjalna darmowa infolinia dla seniorów – 22 505 11 11

W ramach Korpusu uruchomiliśmy specjalną, bezpłatną infolinię przeznaczoną dla seniorów powyżej 70. roku życia. Za jej pośrednictwem osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez pandemię.

Seniorze, masz więcej niż 70 lat i potrzebujesz wsparcia?

  • Zadzwoń na infolinię pod numer 22 505 11 11.
  • Osoba z infolinii przekaże Twój numer do ośrodka pomocy społecznej w Twojej gminie.
  • Czekaj na telefon pracownika ośrodka, który skontaktuje się z Tobą i ustali wszystkie szczegóły.
  • Wolontariusz dostarczy produkty lub leki, o które poprosiłeś.

Obowiązkowe szczepienia dla seniorów? Szczepionka na koronawirusa w styczniu dobrowolna? Nowe obostrzenia od soboty 31 października

Szczepionka na COVID-19 może być dostępna w UE już w styczniu. Polski rząd wpłacił dużą transzę pieniędzy (tzw. wejściówka), aby zarezerwować sobie możliwość zakupu w pierwszej kolejności.

Ma być ona przeznaczona w pierwszej kolejności dla najbardziej potrzebujących pacjentów, a dopiero potem dla reszty na zasadzie dobrowolności.

Źródło: TVP Info

fizjoterapia fizjoterapeuta kraków scanmed

Fizjoterapia Kraków – gdzie zgłosić się, jeśli potrzebujesz fizjoterapeuty?

skórzana torebka do pracy i na co dzień

Skórzana torebka do pracy i na co dzień