w ,

Kim jest Adam Niedzielski, nowy minister zdrowia?

Adam Niedzielski został powołany przez Mateusza Morawieckiego na nowego ministra zdrowia. Na stanowisku zastąpił Łukasza Szumowskiego.

kim jest adam niedzielski nowy minister zdrowia zbigniew rau wiek

Kim jest Adam Niedzielski? Został właśnie powołany przez premiera na nowego ministra zdrowia. Na stanowisku zastąpił Łukasza Szumowskiego, który podał się do dymisji w miniony wtorek.

Rekonstrukcja rządu nastąpiła szybciej

Wygląda na to, że rekonstrukcja rządu planowana na jesień odbywa się właśnie teraz. Z rządu odchodzą kolejne osoby. Ze stanowiska odszedł już wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, dzień później zrezygnowali minister zdrowia Łukasz Szumowski i wiceminister cyfryzacji Wanda Buk.

POLECAMY:
Jasnowidz Jackowski miał rację! Rezygnacja Kidawy i możliwa dymisja rządu

Dziś 20 sierpnia decyzję o swojej rezygnacji ogłosił minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Zastąpił go Zbigniew Rau.

Kim jest Adam Niedzielski? Czy zlikwiduje kolejki do lekarzy?

Adam Niedzielski jest ekonomistą i menedżerem, który specjalizuje się w zarządzaniu finansami oraz zarządzaniu strategicznym. Ma 47 lat. Ukończył Szkołę Główną Handlową (SGH) na kierunkach ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. Uzyskał też tytuł doktora nauk ekonomicznych w 2003 roku w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Niedzielski całą swoją karierę zawodową przepracował w wielu różnych instytucjach publicznych. W latach 2002–2007 pełnił funkcję doradcy ekonomicznego w Najwyższej Izbie Kontroli. W latach 2007-2013 był dyrektorem Departamentu Finansów Zakładu i Departamentu Kontrolingu w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Później, w okresie od 2013 do 2016 pracował w Ministerstwie Sprawiedliwości.

POLECAMY:
Łukasz Szumowski rezygnuje! Minister zdrowia podał się do dymisji

Od lutego 2016 r. w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych odpowiadał za opracowanie strategii komunikacji Zakładu. Od 23 listopada 2016 był dyrektorem generalnym w Ministerstwie Finansów. Decyzją ministra zdrowia z 12 lipca 2018 został powołany na stanowisko zastępcy prezesa NFZ ds. operacyjnych. 18 lipca 2019 minister zdrowia Łukasz Szumowski powierzył mu obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Źródło: Wikipedia, Twitter, Wprost.pl

żołnierz afganistan list do żony znaleziony w laptopie

Żołnierz zginął w Afganistanie. Po pogrzebie żona znalazła list w laptopie

jaki zegar kupić ranking zegarków prezent dla mężczyzny męża

Jaki zegarek kupić w prezencie dla mężczyzny? Wskazujemy najpopularniejsze!