w ,

Sean Connery nie żyje. Gigant kina odszedł w wieku 90 lat

Sean Connery nie żyje. Wybitny, ponadprzeciętny aktor miał 90 lat. Był znany najbardziej z roli Jamesa Bonda.

sean connery nie żyje 2020 james bond roger moore nietykalni
Fot. Wikipedia

Sean Connery nie żyje. Wybitny, ponadprzeciętny aktor miał 90 lat. Był znany najbardziej z roli Jamesa Bonda. Agenta 007 grał w swojej karierze aż 7 razy. Informację o śmierci artysty jako pierwsza podała stacja BBC. Aktor zmarł na Bahamach w trakcie snu.

Sean Connery nie żyje. Aktor miał 90 lat. Najsłynniejszy odtwórca Jamesa Bonda

Sean Connery zaczynał od filmów klasy B w latach 50. Miał niezwykle bogaty dorobek artystyczny. Grał m.in. w filmach „Goldfinger” (1964), „Pozdrowienia z Rosji” (1964), „Operacja Piorun” (1965), „Żyje się tylko dwa razy” (1967) i „Diamenty są wieczne” (1971). W roku 1972 dostał nagrodę Złoty Glob w kategorii Najlepszy Aktor. Jamesa Bonda grali również inni aktorzy, tj. Roger Moore, jak i Daniel Craig.

sean connery nie żyje

W 1983 r. powrócił w filmie „Nigdy nie mów nigdy„. W latach 70. kariera nabrała rozpędu, grał w wielu kasowych produkcjach. Za rolę w „Imieniu róży” (1986) Jeana-Jacquesa Annaud otrzymał nagrodę BAFTA. W 1987 r. uhonorowano go Oscarem i Złotym Globem.

Kreacją w filmie „Imię róży” Connery udowodnił jednak najbardziej – zdaniem krytyków – aktorską wielkość.

Był jedną z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazd kina. Królowa Elżbieta II przyznała mu tytuł szlachecki – czyli Sir Sean Connery. Mimo wieku uchodził za za ponadczasowy symbol seksu. Jego kariera filmowa trwała ponad 40 lat! Mimo braku talentu tanecznego, zagrał m.in. małą rolę w musicalu South Pacific.

Sean Connery 2020. Jaki był prywatnie?

Był żonaty dwa razy. Z aktorką Diane Cilento rozwiódł się w 1973 r. Dwa lata później poślubił malarkę Micheline Roquebrune. Urodził się 25 sierpnia 1930 r. w Edynburgu jako syn sprzątaczki, oraz kierowcy ciężarówek i pracownika fabryki przeróbki kauczuku.

W wieku 17 lat wstąpił do marynarki wojennej, z której odszedł dość szybko. Pracował m.in. przy produkcji trumien, był ratownikiem na basenie, ochroniarzem i pomocnikiem mechanika w drukarni.

Mając 18 lat, zajął się kulturystyką – jednym z ważniejszych jego sukcesów w tej dziedzinie było zajęcie trzeciego miejsca w konkursie Mister Universum (1953). Następnie dostał się do chórku marynarzy. Jego brat Neil również był aktorem.

Na ręce miał wytatuowany napis „Scotland Forever” czyli „Szkocja na zawsze„. Był wielkim zwolennikiem niepodległości Szkocji

Źródło: Onet, Polityka.pl, Wikipedia

skórzana torebka do pracy i na co dzień

Skórzana torebka do pracy i na co dzień

jasnowidz jackowski przepowiednie 2020 wybory koronawirus kryzys gospodarka bezrobocie

Jasnowidz Jackowski niemal pewny: „PiS będzie rządzić tylko pół kadencji”