w ,

Godzina policyjna w Sylwestra odwołana? Kancelaria premiera ujawnia

Rząd zakazał wychodzenia z domów między godz. 19 w Sylwestra a godz. 6 w Nowy Rok. Prawnicy mieli wątpliwości, dlatego premier podjął inną decyzję.

godzina policyjna odwołana zakaz przemieszczania się w sylwestra policja kontrole brak godziny policyjnej czy można się przemieszczać

Godzina policyjna odwołana! Zakaz przemieszczania się w Sylwestra jest już historią. Choć wcześniej rząd zakazał wychodzenia z domów między godziną 19 w Sylwestra aż do 6 rano w Nowy Rok, premier wycofał się. Mateusz Morawiecki podkreślił, że godziny policyjnej nie będzie.

Godzina policyjna Sylwester. Rząd wycofuje się z planów? Czy można przemieszczać się w Sylwestra? Kancelaria premiera wyjaśnia

Sprawa ta wzbudzała wielkie kontrowersje. Była mowa o całkowitym zakazie przemieszczania się w Sylwestra. Jednak nie ma podstaw prawnych, aby takie rozwiązanie zastosować. Za decyzją pana prezydenta koniecznie by było wdrożenie stanu wyjątkowego. Szef rządu jest tego świadomy.

Uważamy, że dziś nie jest to niezbędne. Ustawa o stanie zagrożenia epidemicznego daje nam wszystkie potrzebne instrumenty, poza m.in. godziną policyjną – powiedział Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

POLECAMY:
Kwarantanna Narodowa. Godzina policyjna w Sylwestra, zakaz przemieszczania się

W Sylwestra apelujemy o to, by bawić się, cieszyć. Tańczyć w gronie nie dużym, tylko żeby spędzić go w gronie kameralnym. Tylko różne grupy zawodowe, które potrzebują móc korzystać z bazy hotelowej będą mogły móc z nich korzystać – podkreślił szef rządu.

Sylwester godzina policyjna. Brak godziny policyjnej w Sylwestra. Grono kameralne. Kontrole policji w Sylwestra? Rzecznik policji wyjaśnia

Mimo to Mateusz Morawiecki apeluje o pozostanie w domu w miarę możliwości. – Bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, nieużywanie fajerwerków, żeby ten Sylwester minął spokojnie. Wiem, że to nie jest to, czego oczekiwaliśmy po sylwestrze kilka miesięcy temu, ale w tym roku tak powinno być – mówił szef rządu Zjednoczonej Prawicy.

POLECAMY:
4-dniowy tydzień pracy? Premier nie ma wątpliwości. To przyszłość

Rzecznik policji Mariusz Ciarka był przez media pytany o to, jak zachowają się teraz funkcjonariusze w tym okresie. Czy osoby przemieszczające się tego dnia spotkają jakieś kary? Jak wynika z jego słów, priorytetem będzie kontrolowanie kierujących pod kątem obecności alkoholu we krwi. Sankcji mogą spodziewać się też osoby spożywające alkohol w miejscach publicznych.

magda pyznar warsaw shore instagram ojciec dziecka partner wiek czadoman

Magda Pyznar o „Warsaw Shore”. „Młodość ma się jedną”

seniorzy szczepienia narodowy plan szczepień ministerstwo zdrowia dla seniorów 2021 dwie dawki

Seniorzy powyżej 60. dostaną wezwania. Wiceminister ujawnił szczegóły