w ,

Jak wybrać mieszkanie dla rodziny w Krakowie?

Zakup mieszkania dla rodziny w Krakowie to inwestycja na bardzo długie lata. Wymaga uwzględnienia wielu ważnych czynników.

ekopark grzegórzki kraków osiedle art city nowe mieszkania na sprzedaż osiedle

Zakup mieszkania dla rodziny w Krakowie to inwestycja na bardzo długie lata. Wymaga uwzględnienia wielu ważnych czynników, aby wszyscy domownicy mieli zapewniony komfort na odpowiednim poziomie. Na co się zdecydować i czym się kierować przy wyborze nieruchomości?

Budżet na zakup mieszkania

Kwestie związane z zakupem mieszkania są w bardzo dużej mierze zdeterminowane budżetem przeznaczonym na ten cel. Nie każdy może pozwolić sobie na kupno lokalu mieszkalnego za gotówkę, stąd konieczność posiłkowania się kredytem hipotecznym.

Trzeba jednak brać poprawkę na wymogi banków dotyczące posiadania wkładu własnego, a także na to, że w dobie pandemii kryteria oceny zdolności kredytowej potencjalnych kredytobiorców zostały zaostrzone. Gromadząc stosowne środki, nie wolno zapomnieć o przeznaczeniu stosownej kwoty na wykończenie i wyposażenie mieszkania.

Lokalizacja mieszkania

Lokalizacja to kolejna istotna przesłanka, jaką kierują się rodziny szukające mieszkania w Krakowie. Wiele w tym momencie zależy od indywidualnych preferencji, niemniej należy zwrócić uwagę m.in. na szybki dostęp do środków transportu publicznego, szkół i przedszkoli.

W Krakowie do najpopularniejszych dzielnic, gdzie rodziny chętnie kupują nieruchomości mieszkalne, zaliczają się Grzegórzki. Mieszkania znajdują się bardzo blisko ścisłego centrum miasta, co jest ich ogromną zaletą.

Układ pomieszczeń i metraż

Eksperci z firmy deweloperskiej Ekopark, która na Grzegórzkach realizuje inwestycję o nazwie Art City, podkreślają, że układ pomieszczeń ma ogromne znaczenie w kontekście jakości życia całej rodziny. Najważniejsze jest to, aby wszyscy jej członkowie mieli zapewnioną wygodę oraz prywatność.

POLECAMY:
Kredyt gotówkowy. Na co możesz go wziąć? Czego nie opłacisz z pożyczonych pieniędzy?

Niekiedy trzeba rozważyć rozwiązanie polegające na podziale jednego dużego pokoju na dwa mniejsze. Niezwykle istotne jest to, aby korytarze zajmowały w mieszkaniu możliwie jak najmniej miejsca. Na podstawie możliwości finansowych należy oszacować, jaki metraż będzie najbardziej odpowiedni. Większość rodzin w Polsce kupuje mieszkania 2- lub 3-pokojowe.

Urocze! Te zdjęcia wesołych szczeniąt poprawią Ci nastrój

roman giertych twitter ministerstwo zdrowia koronawirus nowe zakażenia

Roman Giertych przerażony! „To katastrofa”; „Kretyńskie ruchy”