w ,

KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! OMGOMG HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ

Od 8 stycznia duże zmiany! Obowiązkowe i dotyczą każdego Polaka

Polaków czeka od 8 stycznia prawdziwa rewolucja. Warto o tym wiedzieć i odpowiednio się przygotować.

e-skierowania od 8 stycznia zmiany podstawa prawna rehabilitacja sanatorium

Już od 8 stycznia 2021 roku wszyscy Polacy będą świadkami sporych zmian. O tym warto wiedzieć i odpowiednio zapoznać się ze szczegółami. Nowe rozwiązania są bowiem dla wszystkich obowiązkowe i dotyczą naszego zdrowia.

E-skierowania od 8 stycznia. Zmiany wchodzą w życie. O czym warto pamiętać?

Od teraz wszyscy lekarze będą wystawiać swoim pacjentom e-skierowania. Każdy z nas powinien zdawać sobie z tego sprawę, bo będzie to dotyczyło wszystkich obywateli naszego kraju. To prawdziwa rewolucja w zakresie skierowań lekarskich.

Ministerstwo Zdrowia w końcu podjęło tę decyzję. Po długich pracach w końcu wdrożono elektroniczne skierowania do lekarza. Od teraz będziemy je dostawać bez konieczności wychodzenia z domu. Czy ta zmiana przyczyni się do usprawnienia funkcjonowania służby zdrowia? Tego nie wiadomo, ale jest to konieczne.

E-skierowania otrzymywać będziemy jako czterocyfrowy kod. Będzie to dotyczyło zarówno badań diagnostycznych, jak i skierowania do każdego specjalisty w poradni. Kod otrzymamy również wtedy, gdy lekarz zleci nam leczenie szpitalne czy badania diagnostyczne. Szczegóły na ten temat ujawniła Magdalena Góralczyk z łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w rozmowie z Radiem Łódź.

Elektroniczne skierowania dla wszystkich.

E-skierowanie ma ułatwić pacjentom rejestrację. Nie można go zgubić i nie trzeba już w ciągu dwóch tygodni dostarczać papierowego oryginału dokumentu. Rejestracja w poradni specjalistycznej czy szpitalu może odbywać się przez telefon. W trakcie rozmowy należy właśnie podać kod, który otrzymamy SMS-em. Ewentualnie można podać PESEL.

W tym momencie nasze e-skierowanie będzie w systemie zarejestrowane. Przykładowo jeżeli chcemy zadzwonić do innej poradni z zamiarem zarejestrowania skierowania, to nie będzie już możliwe. E-skierowanie będzie zarejestrowane tylko w tej placówce, w której po raz pierwszy podaliśmy nasz kod.

POLECAMY:
Pandemia dobija Polaków. Tak źle z naszą kondycją psychiczną nie było

E-skierowanie będzie zatem umożliwiało pełną obsługę pacjenta od skierowania aż realizację usługi medycznej. Problemy z tym cyfrowym rozwiązaniem mogą mieć seniorzy, którzy np. nie posiadają smartfonów. Oni dostaną wydruk z kodem.

Nowe zasady wchodzą w życie już 8 stycznia. E-skierowanie obowiązywać będzie tylko dla pierwszej wizyty. Nie będzie dotyczyło to przypadków skierowań do uzdrowisk czy sanatoriów i rehabilitacji.

Źródło: Radio Łódź

dakar 2021 toyota hilux land cruiser pustynia rajd

Dakar 2021. Toyota Hilux i Land Cruiser w pustynnym maratonie

wypadek samochodowy ubezpieczenie OC dwóch winnych dwoje winnych kierowców kodeks drogowy

Wypadek samochodowy. Jakie odszkodowanie, gdy jest dwóch winnych?