w

Policja w Suwałkach ma nowego funkcjonariusza. Oto Zdzisiek

Policja w Suwałkach ma nowego psa. Do grona funkcjonariuszy dołączył kolejny owczarek niemiecki – Zdzisiek.

policja suwałki podlaskie zdzisiek owczarek
Fot. KMP Suwałki

Policja w Suwałkach ma nowego psa. Do grona funkcjonariuszy dołączył kolejny owczarek niemiecki – Zdzisiek. Jego opiekunem jest młodszy aspirant Piotr Dembiński, który od 9 lat jest przewodnikiem psów służbowych. Policjant i jego czworonożny przyjaciel ukończyli specjalne szkolenie i od kilku tygodni pełnią już wspólnie służbę.

Policja z nowym nabytkiem. Oto Zdzisiek

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, zatrzymują groźnych przestępców, szukają osób zaginionych. Mają umiejętności, których ludziom brakuje, a które potrzebne są w pracy policyjnej

Wyszukują zapachy ładunków wybuchowych, narkotyków i broni, potrafią też wyszukać zapach zwłok ludzkich na lądzie i w wodzie. Psy służbowe muszą być w gotowości każdego dnia, często pracując w ekstremalnych warunkach.

Kilka tygodni temu dwuletni owczarek niemiecki, wspólnie ze swoim przewodnikiem, ukończył szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Przez ponad pięć miesięcy ćwiczył między innymi posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód, obronę przewodnika oraz zatrzymywanie niebezpiecznego przestępcy i tropienie śladów ludzkich.

Zgrany duet

Przewodnik i jego czworonożny partner nauczyli się współpracy, aby móc stworzyć zgrany duet. Zdobyte na szkoleniu wzajemne zaufanie i umiejętności wykorzystują teraz w codziennej służbie. Zdzisiek, to pies patrolowo- tropiący.

Jego zadania skupiają się głównie na patrolowaniu zagrożonych miejsc, tropieniu sprawców przestępstw, monitorowaniu i patrolowaniu imprez masowych oraz poszukiwaniu zaginionych osób.

POLECAMY:
Chciał wyłudzić 20 tys. zł "na policjanta". Złapany na gorącym uczynku

Zdzisiek, to drugi pies służbowy młodszego aspiranta Piotra Dembińskiego. Poprzednim był Tazer, który niemal rok temu, po 8 latach służby w suwalskiej jednostce Policji, odszedł na zasłużoną emeryturę. Nadal jednak pozostaje pod opieką swojego przewodnika, bo ten zaprosił go do swojej rodziny i mieszkają razem.

Źródło: KMP Suwałki

wypadek samochodowy ubezpieczenie OC dwóch winnych dwoje winnych kierowców kodeks drogowy

Wypadek samochodowy. Jakie odszkodowanie, gdy jest dwóch winnych?

duchowny gliwice msza szczepionki z dzieci po aborcji ksiądz zszokował wiernych

Duchowny zszokował wiernych. „Szczepionki wytworzono z ciał dzieci” NAGRANIE