w ,

Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Gdzie najlepiej zamontować?

Lokalizatory GPS są coraz powszechniej stosowanymi urządzeniami, wykorzystywanie są również na obszarze naszego kraju.

lokalizator gps zabezpieczenie roweru przed kradzieżą jaki kupić tracker

Lokalizator GPS to urządzenie zdobywające coraz większą popularność. Jego rola polega na nieustannym podawaniu bieżącej lokalizacji: osób, pojazdu, roweru bądź innego rodzaju mienia materialnego. Do czego można przyczepić nadajnik GPS, czyli jakie są możliwość jego ukrycia w rowerze? Zapraszam do zapoznania się z treścią poniższego artykułu.

Lokalizator GPS. Gdzie ukryć go w rowerze? Jakie miejsca są najlepsze?

Preferowane przez nas opcje montażu lokalizatora GPS w rowerze, są to m.in.:

Lampa oświetleniowa roweru

Lampa  rowerowa LED powinna obowiązkowo być na wyposażeniu każdego roweru. Jest ona doskonałym miejscem na ukrycie lokalizatora GPS, przez co zastosowanie takiego rozwiązania podnosi poziom bezpieczeństwa jadącego po drodze jednośladu. Dlatego jest to najlepszy naszym skromnym zdaniem, zakamarek  roweru, w którym stwarza możliwość, zamocowania dodatkowego zabezpieczenia w postaci lokalizatora GPS.

Wówczas samo zabezpieczenie  do złudzenia będzie przypominać  zwykłą rowerową lampę oświetleniową. Dodatkowo na polskim rynku od dłuższego  czasu istnieją już lampy rowerowe, które mają fabrycznie zintegrowany, czyli wbudowany moduł tracker’a GPS.

Kierownica roweru (montaż na tzw. sztycę):

Sztyca kierownicy roweru jest również bardzo dobrym miejscem na umieszczenie przez nas lokalizatora GPS. Zresztą całe urządzenie wraz z ogniwem zasilającym oraz anteną nadawczą i kartą SIM zostaje ukryte wewnątrz sztycy. Natomiast od góry sprzęt zostaje osłonięty zatyczką. Zatyczka wygląda niemal niczym śruba służąca do regulacji kierownicy. Jedynym ograniczeniem i zarazem mankamentem takiego rozwiązania może okazać się jego nietypowy kształt lub podtyp kierownicy rowerowej.

Po zakończonym montażu urządzenia GPS na rowerze, po nim powinniśmy sprawdzić solidność (jakość zaczepu, mocowania). Chodzi o to, żeby sprawdzić, czy nie występują w nim żadne luzy albo, czy nadajnik GPS nie odstaje odrobinę lub za bardzo od reszty konstrukcji kierownicy.

Ponieważ mające miejsce wszelkiego rodzaju nieścisłości w przyleganiu tracker’a GPS do powierzchni kierownicy, mogą spowodować jego odpadnięcie i następnie jego zgubienie.  Dotyczy to sytuacji, np. kiedy jedziemy rowerem po nierównej nawierzchni drogi albo gdy pojawiają się w podróży rowerem silne wstrząsy, szarpania  kierownicą od roweru.

Dyskretna instalacja modułu GPS w rurze

Rura, czyli ramy rowerowa również może być ona doskonałym miejscem dla naszego systemu GPS.  Oczywiście, jeżeli ten komponent budujący cały szkielet roweru dysponuje fabrycznie wolnym obszarem. Choć jednym wolnym  wgłębieniem lub niewielkim, ale za to dyskretnym otworem, wówczas możemy podjąć się próby montażu GPS-u

Właściwie tylko takie miejsce jest trudnodostępne i z racji tej pozwala ono nam na ukrycie, np. Micro tracker’a (inaczej mikro lokalizator GPS) ─ jest to miniaturowa wersja urządzenia nadawczego. Niestety, niewiele dostępnych modeli na polskim rynku może poszczycić się wolnymi dodatkowymi przestrzeniami, szparami w swoich ramach.

W trakcie  montażu naszego urządzenia lokalizującego powinniśmy się upewnić na 100%, jaki typ ramy ma nasz rower. Szalenie ten detal jest istotny ze względów zagwarantowania naszemu nadajnikowi lokalizującemu GPS idealnego przylegania jego magnesów neodymowych do powierzchni stalowych lub aluminiowych tworzących stelaż ramy rowerowej.

W przypadku zastosowania w rowerze tworzywa sztucznego może powstać nie do końca trwałe przyczepienie się magnesu neodymowego połączonego z nadajnikiem sygnału GPS do powierzchni, jaką jest poliwęglan. Jednak sam montaż do tego podtypu konstrukcji, okazać się może całkowicie niemożliwy. Finalnie wszystko zależy od mocy magnesu,  jakim dysponuje nasz sprzęt po opuszczeniu taśmy produkcyjnej.

Siodełko jako miejsce praktycznego zakamuflowania GPS-u opartego na magnesach neodymowych:

W odniesieniu do siodełka rowerowego to tutaj należy zwrócić baczną uwagę na to, czy jest ono wystarczająco  dużych rozmiarów. Warto rozważyć ten scenariusz instancji dot.  elementu przecież, który wchodzi w skład wyposażenia każdego roweru.

Wszystko po to, by przekonać się o takiej dostępnej opcji montażu,  poprzez zajrzenie  do  podnóża siodełka. Na tej postawie możemy spokojnie sami  ocenić, czy możliwe jest  umieszczenie oraz ukrycie w takim zakamarku (pod spodem siodełka) naszego lokalizator GPS.

Tarcker GPS. Niezalecane miejsca montażu na konstrukcji roweru

Nie zalecamy instalowania a modułu lokalizującego GPS:

  • Przy powierzchniach szprych kołowych, które wzmacniają koła oraz zapewniają stabilność całemu rowerowi w czasie jazdy.
  • Na nawierzchniach pedałów  od jednośladu.
  • Na powierzchniach obręczy łańcuchowych,  czyli w konstrukcjach łańcuchów.
  • W miejscach występowania hamulców przebiegów stykania się tarcz hamulcowych.
  • W newralgicznych miejscach, gdzie przebiegają i łączą się ze sobą stalowe linki od tzw. przerzutek odpowiedzialnym za sterowanie biegami, mające ogromny wpływ na napęd roweru.

Wymienione powyżej miejsca mogą doprowadzić do łatwego uszkodzenia bądź wypadnięcia urządzenia lokalizującego GPS podczas jazdy rowerem na trasie.

Pamiętajmy jeszcze o jednej bardzo istotnej rzeczy w kwestii: zabezpieczenia roweru przed kradzieżą.. Nie pomogą i to nawet najlepsze zabezpieczenie na świecie przeznaczone dla rowerów, jeśli zabraknie nam zwyczajnie rozumu, połączonego ze zdrowym rozsądkiem.

Chodzi przede wszystkim o niepotrzebne prowokowanie potencjalnego złodzieja do kradzieży naszego jednośladu, jakim jest rower. Niemniej jednak należy podjąć wszelkie działania, ażeby jak najbardziej zminimalizować ryzyko kradzieży.

—-

Artykuł został napisany w oparciu o dane na temat lokalizatorów Bluetooth oraz GPS, w tym lokalizatora notiOne.

wcześniejsza emerytura 1953 wniosek o wyrównanie podniesienie ponowne przeliczenie ZUS

Wcześniejsza emerytura w górę, ale trzeba się spieszyć! Dziś mija termin

bankructwo upadłość firm fala bankructw dramatyczne dane lockdown fala upadłosci Infomonitor

Dramatyczne dane! Co trzecia firma w Polsce zagrożona bankructwem