w

Wcześniejsza emerytura w górę, ale trzeba się spieszyć! Dziś mija termin

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że 11 stycznia 2021 roku mija ważny termin złożenia wniosku przez seniorów.

wcześniejsza emerytura 1953 wniosek o wyrównanie podniesienie ponowne przeliczenie ZUS

Wcześniejsza emerytura to bardzo istotna kwestia dla seniora. Jak poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych, dziś, tj. 11 stycznia 2021 r., mija ważny termin złożenia wniosku w tej kwestii.

Wcześniejsza emerytura 1953. Dziś mija ważny termin

Niektóre osoby, dla których wcześniejsza emerytura jest źródłem dochodu, mogą złożyć jeszcze tylko dziś wniosek o naliczenie świadczenia na nowych zasadach. Uprawnieni do tego obywatele muszą się pospieszyć, czasu nie ma wiele. Na złożenie dokumentu czas jest jeszcze tylko dziś.

Chodzi o osoby, które urodziły się w 1953 r., pracowały, a następnie przeszły na wcześniejszą emeryturę w oparciu o wnioski o świadczenie z 2013 r. Teraz ci seniorzy mogą złożyć wniosek o emeryturę przeliczoną na nowych zasadach. Te są bardziej korzystne.

Korzyść polega wprost na podniesieniu świadczenia. Każdy senior powinien być z tego faktu zadowolony. Wszystko ze względu na zmianę kryteriów naliczania świadczenia po osiągnięciu wieku emerytalnego.

WNIOSEK DO POBRANIA

Emerytura w górę. 11 stycznia ostatni dzień na złożenie wniosku. Automatyczne przeliczenie wysokości świadczenia

Seniorzy uprawnieni do złożenia takiego wniosku o ponowne przeliczenie muszą się pospieszyć. 11 stycznia mija bowiem termin ich przyjmowania. Trzeba jednak przyznać, że nie każdy musi taki wniosek złożyć.

Wniosek powinny złożyć w pierwszej kolejności te osoby, które emerytury powszechnej jeszcze nie mają przyznanej. Po 11 stycznia 2021 r., ZUS sam z automatu dokona przeliczenia wysokości emerytury.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformuje też na piśmie emeryta o tym, jak zmieniło się świadczenie. Warto więc wyczekiwać takich informacji. Emerytura będzie podwyższona! Jeśli świadczenie po przeliczeniu będzie wyższe niż te pobierane do tej pory, dodatkowo senior dostanie wyrównanie.

lech wałęsa dzieci śmierci 5 lat życia kremacja był prezydent ujawnia

Lech Wałęsa ujawnił, ile lat życia mu zostało. „Najlepiej spalić”

lokalizator gps zabezpieczenie roweru przed kradzieżą jaki kupić tracker

Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Gdzie najlepiej zamontować?