w ,

Izolatki dla zakażonych COVID już gotowe. W oknach kraty

Rząd poinformował, że do użytku oddano pierwsze izolatki dla osób chorych na COVID-19 oraz tych, którzy odbywają przymusową kwarantannę.

izolatki covid niemcy chiny epidemia to ściema kraty w oknach
Fot. CGTN / YouTube

Izolatki gotowe! Kolejne kraje budują swoje. Rząd poinformował, że oddano do użytku pierwsze izolatki dla osób chorych na COVID-19, jak i tych, którzy odbywają przymusową kwarantannę. Obywatele nazywają to miejsce wprost obozem koncentracyjnym dla osób niepokornych.

Izolatki dla chorych na COVID. Nazywają je obozami koncentracyjnymi

Każdego dnia pojawiają się kolejni chorzy. Ma to miejsce również w Chinach. Dane ujawniane w statystykach nie są na pewno całkiem prawdziwe, o czym świadczy budowa kompleksu. W prowincji Hubei zbudowano tysiące izolatek. To tam mają zamieszkać obywatele zainfekowani koronawirusem.

Zbliżone wyglądem obiekty i kompleksy budowane były tam również rok temu. Wtedy epidemia dopiero się rozkręcała, ale władze Chin dobrze wiedziały, czym się to skończy. Z jednej strony cel słuszny, ale pojawiają się doniesienia, to miejsce nie tylko dla chorych, ale też dla niepokornych obywateli. Chodzi o wszystkich, którzy nie chcą zastosować się do zaleceń władz.

Na filmie, który prezentujemy, widać izolatki z bliska. Zamontowano w ich oknach kraty uniemożliwiające ucieczkę. Wszystko dlatego, że w Chinach coraz większa liczba obywateli podziela zdanie, że cała pandemia to fikcja służąca polityce.

Niemcy też chcą karać za negację pandemii

Niezbyt dobre informacje napływają również z sąsiedniego dla nas kraju, czyli z Niemiec. Tamtejsze władze nie kryją, że sytuacja jest poważna i należy ostro karać negujących fakt istnienia pandemii. Kary mają dotknąć również osoby, które sieją na ten temat dezinformację. W Polsce o tej sprawie informował np. Polsat News.

Co czeka tamtejszych obywateli? Z mocy prawa na pewno wysokie grzywny i kary finansowe, obowiązkowe szkolenia, a w skrajnych przypadkach przymusowa izolacja. To, co najbardziej szokuje to to, że obywateli rząd chce umieszczać w istniejących już obozach dla uchodźców.

POLECAMY:
Koronawirus. Rząd będzie trzymał zakażonych w kontenerach. Pierwsze już powstały

Bundestag dał przyzwolenie na to zmianami w prawie, które wprowadzono już w marcu 2020 roku, czyli na początku epidemii. Teraz dopiero jednak przepisy zostaną realnie wprowadzone w życie. Pierwsze obozy zostaną otwarte we Wschodniej Saksonii, Brandenburgii oraz Badenii-Wirtembergii.

Politycy SPD (Socjaldemokratyczna Partia Niemiec) pierwotnie wnosili postulaty o przymusową izolację niepokornych osób w placówkach psychiatrycznych. To jednak w przepisach ostatecznie się nie znalazło. Od tamtej pory sytuacja mocno się jednak odmieniła. Warto temu tematowi przyglądać się uważniej w kolejnych miesiącach.

Źródło: GeekWeek, CGTN, Xinhua, PolsatNews

oleśnica śmierć zgon pierwszy zgon po szczepieniu na covid koronawirus szczepionka nop odczyn poszczepienny skutki uboczne

Oleśnica. Pierwszy zgon po szczepieniu na COVID? „Czekamy na weryfikację”

pracownicze plany kapitałowe ppk fiasko ppk czy warto rezygnacja od kiedy terminy

Polacy masowo wypłacają oszczędności. Obawiają się powtórki z OFE