w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF

Oleśnica. Pierwszy zgon po szczepieniu na COVID? „Czekamy na weryfikację”

Oleśnica to miejsce, gdzie być może doszło do pierwszego zgonu po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. Pacjent zmarł kilka dni temu.

oleśnica śmierć zgon pierwszy zgon po szczepieniu na covid koronawirus szczepionka nop odczyn poszczepienny skutki uboczne

Oleśnica to miejsce, gdzie być może doszło do pierwszego zgonu po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. Pacjent zmarł kilka dni temu. Zgon ujęto w raporcie dotyczącym niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Oleśnica zgon. Pierwsza śmierć po przyjęciu szczepionki przeciw COVID?

Oleśnica jest miastem, w którym zmarła pierwsza w Polsce osoba po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19. Nie wiadomo jednak, czy zgon nie zbiegł się w czasie z przyjęciem preparatu zupełnie przypadkowo. Ministerstwo Zdrowia czeka cały czas na weryfikację przez lekarza.

Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana COVID-19. Czekamy na ostateczną weryfikację – powiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

W raporcie zawierającym listę osób z powikłaniami po szczepieniach zawarto informację o zmarłym w Oleśnicy pacjencie. Napisano, że mężczyzna miał „gorączkę, spadek ciśnienia tętniczego i tachykardię„. Zespół Ratownictwa Medycznego był też do pacjenta wzywany trzy razy.

Mówimy na razie o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia – wyjaśnił rzecznik resortu zdrowia. Póki co wiemy tyle, że mężczyzna był osobą „bardzo schorowaną„.

Prawie 300 osób z niepożądanymi odczynami poszczepiennymi w Polsce

Od momentu podania pierwszej dawki szczepionki pacjentom w Polsce odnotowano łącznie 283 niepożądane odczyny poszczepienne. Aż 231 z nich to powikłania łagodne. Zmarłego w Oleśnicy pacjenta nie hospitalizowano. Zgodnie z zapisami w raporcie lekarskim nastąpiło zatrzymanie krążenia, a następnie zgon.

POLECAMY:
Prof. Horban o unikających szczepionki. "Kostnice są przygotowane"

Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana COVID-19. Każda osoba po podaniu szczepionki jest poddawana obserwacji. Gdy występują jakiekolwiek dziwne objawy, takie osoby mogą liczyć na natychmiastową pomoc lekarską.

Mimo opisywanego zdarzenia rząd przekonuje do szczepień i twierdzi, że są one bezpieczne i niezbędne do opanowania epidemii i przywrócenia normalności.

zenek martyniuk

Zenon Martyniuk szczerze o alkoholu. Tego się fani nie spodziewali

izolatki covid niemcy chiny epidemia to ściema kraty w oknach

Izolatki dla zakażonych COVID już gotowe. W oknach kraty