w

KOCHAM TO!KOCHAM TO! HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF

Tadeusz Rydzyk już się nie wywinie. Ujawniono treść dokumentu

Duchowny nie wywinie się, bo sprawie została właśnie nadana sygnatura. Wyznaczono konkretny termin rozprawy. Co mu grozi?

tadeusz rydzyk przed sądem lux veritatis watchdog polska
Fot. YouTube / Radio Maryja; Wykop.pl

Tadeusz Rydzyk i zarząd jego fundacji Lux Veritatis będą odpowiadać przed sądem. Będzie to sprawa karna. Duchowny nie wywinie się, bo sprawie została właśnie nadana sygnatura. Wyznaczono konkretny termin rozprawy. Co będzie dalej?

Tadeusz Rydzyk stanie przed sądem. Ujawniono dokument

Kilka tygodni temu w mediach pojawiła się informacja, że w sprawie karnej, którą prowadzi organizacja Watchdog Polska przeciwko szefowi Radia Maryja Tadeuszowi Rydzykowi oraz członkom zarządu Fundacji Lux Veritatis, została właśnie nadana sygnatura. To oznacza, że sprawa się odbędzie. Wyznaczono też datę.

Fot. Wykop.pl

Nie komentowaliśmy tych wieści w szczególny sposób, czekając raczej na jakieś kroki ze strony sądu. I oto są. Dostaliśmy zawiadomienie o terminie pierwszej rozprawy, którą wyznaczono na 9 kwietnia 2021 r. godz. 12:00 – napisali na portalu Wykop.pl członkowie organizacji. Terminem rezerwowy, jest 29 kwietnia, gdyby z jakichś względów rozprawa w pierwszym terminie nie mogła dojść do skutku.

Wniosek jest jeden. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora, który zmierzał do umorzenia całego postępowania. Oznacza to, że po latach zmagań zarząd kierowanej przez o. Rydzyka zasiądzie na ławie oskarżonych.

Tadeusz Rydzyk przed sądem. Rozprawa już 9 kwietnia

Szef Radia Maryja stanie więc przed warszawskim sądem. Zarząd fundacji z duchownym na czele ma odpowiedzieć przed sądem za odmowę dostępu do informacji na temat finansowania jej działalności z publicznych środków.

POLECAMY:
Ojciec Rydzyk zaczął sprzedawać jedzenie. 50 zł za kilogram mąki!

Osoby związane z organizacją twierdzą, że do tej pory prokuratura za każdym razem odmawiała zajęcia się sprawą. Tym razem jednak nikt się już nie wywinie. W tej sprawie zarzuty są dość poważne, za co może grozić nawet dziesięć lat więzienia.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez zarząd fundacji Lux Veritatis członkowie Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska złożyli 3 lata temu.

Mamy nadzieję, że prokurator przesłucha wszystkich członków zarządu Fundacji, rzetelnie skompletuje pozostały materiał dowodowy i – jeśli będzie to możliwe na jego podstawie – postawi zarzuty oraz skieruje akt oskarżenia do sądu – pisali jeszcze jakiś czas temu członkowie organizacji Watchdog.

Źródło: Wykop.pl

zbigniew hołdys twitter żona wykształcenie perfect utwory młody pis polityka kaczyński

Zbigniew Hołdys nie wytrzymał. Padły wulgaryzmy. „Kur**two”

joe biden potknął się upadek na schodach air force one

Joe Biden prawie spadł ze schodów. WSTRZĄSAJĄCE NAGRANIE