w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

AstraZeneca zablokowana na terenie całego kraju. Powodem rosnące obawy o…

AstraZeneca z powodu doniesień o powikłaniach poszczepiennych wśród osób poniżej 55. roku życia została całkowicie zablokowana.

astrazeneca zablokowana skuteczność opinie kanada zakrzepy

AstraZeneca z powodu doniesień o powikłaniach poszczepiennych wśród osób poniżej 55. roku życia została całkowicie zablokowana. Inne kraje mogą iść tym samym śladem. Preparat wzbudza sporo kontrowersji, ale firma zapewnia, że szczepionka jest bezpieczna.

AstraZeneca wycofana. Czy inne kraje pójdą śladem Kanady?

Nie kończą się obawy przed preparatem firmy AstraZeneca. Szczepionka tej firmy wzbudza najwięcej kontrowersji. Niektórzy nie czekając na decyzję rządów ani nie słuchając zapewnień, sami rezygnują z przyjęcia dawki.

Czy szczepionka AstraZeneca rzeczywiście jest niebezpieczna dla zdrowia i życia? Wśród krajów, które zrezygnowały z tej firmy jest między innymi Kanada. Decyzja rządu jest podobno ostateczna, ale chodzi tylko o seniorów poniżej 55 roku życia.

Firma zapewnia, że szczepionka jest skuteczna i bezpieczna

Zdaniem ekspertów z National Advisory Committee on Immunization (NACI) szczepionki przeciw COVID-19 tej konkretnej firmy nie powinni stosować ludzie młodzi. Powodem jest wysokie ryzyko powstawania zakrzepów krwi. Firma ma problem wizerunkowy i nie wiadomo, czy uda się z niego wybrnąć, bo niektórzy świadomie nie przychodzą się szczepić.

POLECAMY:
Prof. Horban ostrzega Polaków. "Ci, którzy się nie zaszczepią, będą..."

AstraZeneca zapewnia jednoznacznie, że zgodnie z najnowszymi badaniami preparatu, jest on całkowicie bezpieczny i przede wszystkim skuteczny. U nas w kraju preparat jest stosowany i póki co nie słychać głosów, by miało się coś w tym temacie zmienić. Eksperci twierdzą wręcz, że liczy się każda dawka, bo potrzebujemy jak największej liczby osób zaszczepionych.

AstraZeneca skuteczność. Niższa, niż pierwotnie mówiono?

Co ze skutecznością szczepionki? Firma AstraZeneca poinformowała, że wskaźnik skuteczności stworzonego przez nią preparatu jest odrobinę niższy, czyli ok. 76%. Wcześniej deklarowano, że jest to 79%. Cały czas jednak prowadzone są badania kliniczne i obserwacje zaszczepionych osób.

Szczepionka ma wg zapewnień firmy 85 proc. skuteczności seniorów w wieku 65 lat oraz starszych. Dla porównania wskaźnik skuteczności dla szczepionek firm Pfizer/BioNTech i Moderna wynosi ok. 95 proc.

O co chodzi ze szczepionką Astra Zeneca? Jak ona działa?

Szczepionka przeciw COVID-19 produkowana przez AstraZeneca jest preparatem wektorowym. Informacja genetyczna kodująca białko S nowego koronawirusa (czyli ta informacja, która jest przekazywana bezpośrednio w szczepionkach mRNA producentów Pfizer-BioNTech i Moderna) jest „transportowana” do naszego organizmu przy użyciu tzw.wektora.

Jest nim szympansi adenowirus, który wywołuje przeziębienie u tych małp. Z powodu odpowiedniej, laboratoryjnej „obróbki” jest on nieaktywny, czyli niezdolny do replikacji (namnażania) i tym samym do wywoływania jakiejkolwiek choroby.

Gdy odstęp między pierwszą a drugą dawką tego szczepienia wynosi 12 lub więcej tygodni, to odporność wynosi nawet 82,4 proc. Zgodnie z badaniami AstraZeneca chroni w 100 proc. przed: ciężkim przebiegiem COVID-19, w tym zgonem z powodu COVID-19 i powikłaniami po przechorowaniu.

lech wałęsa operacja serce pogrzeb facebook

Wałęsa po wyjściu ze szpitala spanikowany. „Proszę mnie spalić…”

adam niedzielski wywiad nigdy nie wrócimy do normalności tvn24

Minister Zdrowia się wygadał. Polacy wściekli! „Nigdy nie wrócimy do…”