w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Minister Zdrowia się wygadał. Polacy wściekli! „Nigdy nie wrócimy do…”

– Biorę pełną odpowiedzialność za to – przyznał Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia. To, co powiedział później, zezłościło Polaków.

adam niedzielski wywiad nigdy nie wrócimy do normalności tvn24
Fot. Wikipedia / Kancelaria Premiera (CC BY 3.0 pl)

Minister Zdrowia Adam Niedzielski udzielił bardzo szczerego wywiadu stacji TVN24. Wypowiedziane tam słowa wywołają bez wątpienia złość w Polakach, bo do tej pory mówione było im zupełnie coś innego.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski: „Wystarczy tylko pretekst”

Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy – powiedział w przypływie szczerości minister Adam Niedzielski. To chyba pierwsza rozmowa z szefem resortu zdrowia, podczas której padło tak wiele dziwnych stwierdzeń.

Do tej pory wprowadzając kolejne ograniczenia i obostrzenia przekonywano nas, że mamy wytrzymać jeszcze kolejny tydzień lub dwa i będzie lepiej. Teraz okazuje się, że to wszystko na nic. Wirus nas nie opuści, szczepienia jednym pomogą, a innym nie. Musimy nauczyć się z tym żyć.

Nigdy już nie wrócimy do świata sprzed pandemii. Część z nas już zawsze będzie używała maseczek i będzie trzymała dystans w obawie przed zakażeniem – powiedział odważnie Niedzielski. Przyznał jednocześnie, że musimy być świadomi i pewni tego, że to nie ostatnia pandemia.

Masz 40 lub 50 lat? Do końca życia będziesz zagrożony

Jeszcze bardziej straszne były kolejne słowa, które padły z ust ministra. Był bowiem pytany o to, co będzie z osobami, które mają dziś 40 i 50 lat. Według słów Niedzielskiego dla tej grupy obywateli do końca życia dni przebiegać będą w atmosferze nieustannego zagrożenia epidemicznego.

Coraz więcej też wiemy z ust ministra na temat dotychczasowej strategii walki z koronawirusem. Rząd przyznaje, że na wiosnę 2020 roku nie miał pojęcia, z czym miał do czynienia. Mimo to zamknął cały kraj. Dziś ta decyzja wydaje się mocno kontrowersyjna.

Mamy świadomość, że ludzie są sfrustrowani i że są też inne koszty – nie tylko gospodarcze, ale przede wszystkim te dotyczące zdrowia psychicznego – przyznaje minister Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia wystraszone Wielkanocą

Boję się tego, że ludzie ruszą w odwiedziny do rodzin, do osób, których dawno nie widzieli – mówi minister zdrowia. Nic dziwnego. To oznacza nic innego, jak kolejny potencjalny wzrost zakażeń i kolejne zgony.

POLECAMY:
Wałęsa po wyjściu ze szpitala spanikowany. "Proszę mnie spalić..."

Polacy boją się z kolei, że na okres świąteczny wprowadzona zostanie godzina policyjna. Jednak nie ma w resorcie o tym mowy. Niedzielski stwierdził, że niektórzy eksperci doradzający premierowi w zakresie walki z pandemią niepotrzebnie wywołują panikę i nerwowość.

Biorę pełną odpowiedzialność za to, co robię… – przyznał na koniec rozmowy z dziennikarzami Adam Niedzielski. Wszystko wskazuje więc na to, że epidemia nie skończy się nigdy, maski na twarzach pozostaną nawet przez kolejne kilkanaście lat.

Źródło: „Między Faktami” / TVN24

astrazeneca zablokowana skuteczność opinie kanada zakrzepy

AstraZeneca zablokowana na terenie całego kraju. Powodem rosnące obawy o…

morawiecki święta wielkanocne wielkanoc obostrzenia godzina policyjna ostatnie takie święta

Morawiecki apeluje do Polaków. „Będą to ostatnie takie święta”