w ,

Szpital w Ciechocinku bije na ALARM! „Żadne leki na to nie działają”

Szpital tymczasowy w Ciechocinku pilnie zamknięto po tym, jak u jednego z chorych na COVID-19 wykryto wyjątkowo zjadliwą bakterię.

bakteria new delhi ciechocinek szpital tymczasowy

Szpital tymczasowy w Ciechocinku wstrzymuje do odwołania przyjęcia pacjentów. Placówka obecnie jest zamknięta. U jednego z pacjentów chorych na COVID-19 wykryto dodatkowo bardzo groźną bakterię New Delhi.

Bakteria New Delhi w szpitalu w Ciechocinku. Antybiotyki ostatniej szansy są nieskuteczne

Po wykryciu w organizmie jednego z chorych na COVID-19 bakterii New Delhi zamknięto pilnie szpital tymczasowy w Ciechocinku. Wg doniesień Polskiej Agencji Prasowej prowadzone jest w tej sprawie postępowanie epidemiologiczne.

Koronawirus wciąż atakuje obywateli w kraju i na świecie, ale jak widać to nie koniec problemów. Mamy też inne zarazki, które mogą okazać się o wiele bardziej zjadliwe i groźne dla zdrowia i życia pacjentów. Sytuacja jest bardzo niepokojąca.

U jednego z pacjentów 22 Wojskowego Szpitala Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego (obecnie szpital tymczasowy) wykryto poza COVID-19 również bakterię New Delhi. Ona jest odporna na antybiotyki – ujawnił rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego.

„Superbakteria” New Delhi. Czym jest i dlaczego jest groźna?

Osoby do tej pory przebywające w szpitalu w tym mieście zostaną dodatkowo przebadani pod kątem bakterii. Miejmy nadzieję, że problem z bakterią zostanie szybko opanowany. Bakteria New Delhi jest wyjątkowa, bo nie ma na nią leku.

Na bakterię nie działają kompletnie żadne antybiotyki, nawet te określane mianem “ostatniej szansy” (tj. karbapenemy). Powikłania są bardzo poważne. Mogą spowodować sepsę, którą przeżywa jedynie około 50% pacjentów. New Delhi wywołuje również zapalenie opon mózgowych, wspomniane zapalenie płuc czy układu moczowego.

New Delhi to potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae – pałeczki zapalenia płuc, należącej do grupy bakterii jelitowych.

Źródło: Radio ZET

właściciele psów kary mandaty 10 kwietnia rozporządzenie 500 zł 250 zł

Polacy znów złapią się za portfele. Wysokie kary za… spacery z psem

andrzej duda szczepionka covid-19 koronawirus twitter przymusowe szczepienia

Andrzej Duda podjął ważną decyzję. „Jestem na to gotowy…”