w ,

Szpital w Ciechocinku bije na ALARM! „Żadne leki na to nie działają”

Szpital tymczasowy w Ciechocinku pilnie zamknięto po tym, jak u jednego z chorych na COVID-19 wykryto wyjątkowo zjadliwą bakterię.

bakteria new delhi ciechocinek szpital tymczasowy

Szpital tymczasowy w Ciechocinku wstrzymuje do odwołania przyjęcia pacjentów. Placówka obecnie jest zamknięta. U jednego z pacjentów chorych na COVID-19 wykryto dodatkowo bardzo groźną bakterię New Delhi.

Bakteria New Delhi w szpitalu w Ciechocinku. Antybiotyki ostatniej szansy są nieskuteczne

Po wykryciu w organizmie jednego z chorych na COVID-19 bakterii New Delhi zamknięto pilnie szpital tymczasowy w Ciechocinku. Wg doniesień Polskiej Agencji Prasowej prowadzone jest w tej sprawie postępowanie epidemiologiczne.

Koronawirus wciąż atakuje obywateli w kraju i na świecie, ale jak widać to nie koniec problemów. Mamy też inne zarazki, które mogą okazać się o wiele bardziej zjadliwe i groźne dla zdrowia i życia pacjentów. Sytuacja jest bardzo niepokojąca.

U jednego z pacjentów 22 Wojskowego Szpitala Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego (obecnie szpital tymczasowy) wykryto poza COVID-19 również bakterię New Delhi. Ona jest odporna na antybiotyki – ujawnił rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego.

„Superbakteria” New Delhi. Czym jest i dlaczego jest groźna?

Osoby do tej pory przebywające w szpitalu w tym mieście zostaną dodatkowo przebadani pod kątem bakterii. Miejmy nadzieję, że problem z bakterią zostanie szybko opanowany. Bakteria New Delhi jest wyjątkowa, bo nie ma na nią leku.

POLECAMY:
Hantawirus. Czy to kolejne po koronawirusie zagrożenie z Chin?

Na bakterię nie działają kompletnie żadne antybiotyki, nawet te określane mianem “ostatniej szansy” (tj. karbapenemy). Powikłania są bardzo poważne. Mogą spowodować sepsę, którą przeżywa jedynie około 50% pacjentów. New Delhi wywołuje również zapalenie opon mózgowych, wspomniane zapalenie płuc czy układu moczowego.

New Delhi to potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae – pałeczki zapalenia płuc, należącej do grupy bakterii jelitowych.

Źródło: Radio ZET

właściciele psów kary mandaty 10 kwietnia rozporządzenie 500 zł 250 zł

Polacy znów złapią się za portfele. Wysokie kary za… spacery z psem

andrzej duda szczepionka covid-19 koronawirus twitter przymusowe szczepienia

Andrzej Duda podjął ważną decyzję. „Jestem na to gotowy…”