w ,

WTFWTF

Koronawirus przyniesie nam biedę? „Nie będzie nas stać na nic…”

Filozof i historyk profesor Marcin Król wypowiedział się na temat sytuacji w kraju. Jego zdaniem z powodu koronawirusa czeka nas koszmarna recesja i bieda.

koronawirus marcin król recesja gospodarka bieda nędza
Fot. Wikipedia / Andrzej Barabasz (wikipedia, CC BY-SA 3.0); stock

Koronawirus nie odpuszcza, w dodatku powoduje coraz większe spustoszenie w gospodarce. Filozof i historyk profesor Marcin Król wypowiedział się na temat sytuacji w kraju. Jego zdaniem czeka nas koszmarna recesja i bieda.

Koronawirus zakończy życie w luksusach

Profesor Marcin Król rzecz jasna krytycznie ocenia ostatnie poczynania rządu w zakresie walki z epidemią koronawirusa. Jak twierdzi, poluzowanie obostrzeń i uruchamianie gospodarki w ogóle nie przekłada się na poprawę sytuacji. Uważa też, że rząd robi to tylko dlatego, by mogły się odbyć wybory prezydenckie.

POLECAMY:
Biedronka wesprze finansowo seniorów. Do 150 zł co miesiąc

W rozmowie „Gazetą Wyborczą” profesor wyjątkowo negatywnie ocenił efekty działania tzw. tarczy antykryzysowej na gospodarkę. – Jeżeli ktoś sądzi, że czeka nas nie najgorsze, tylko że będzie średnio źle, to nie – czeka nas horrendalna recesja – powiedział bez zastanowienia.

Zdaniem filozofa nasz dotychczasowy styl życia, dwie czy trzy podróże po całym świecie rocznie, konsumpcja dóbr luksusowych na potęgę… to wszystko przejdzie do historii i to już za moment. Wszystkie wyprzedaże i obniżki cen w dopiero co otwartych sklepach i centrach handlowych już jesienią staną pozostaną tylko wspomnieniem. Dlaczego? Bo sytuacja naszych portfeli stanie się dramatyczna.

POLECAMY:
500 plus i trzynasta emerytura do likwidacji? Trzeba ratować gospodarkę

Nawet połowa ludzi nie będzie miała środków na podstawowe zakupy? Wracamy do lat 90

Ubóstwo zdaniem profesora dotknie bez wątpienia połowy obywateli naszego kraju. Kiedy będzie poprawa? Nie wcześniej jak za kilka lat.

Ze świata nadmiaru – liczby telefonów komórkowych, samochodów itp. – przejdziemy do świata niedoboru. Nie będzie już tak, że będzie się wchodziło do sklepu i kupowało szynkę. Oczywiście była część ludzi ubogich, którzy nie mieli do tego dostępu. Ale przy całej tragedii nędzy to było jednak mniej więcej 5 proc. społeczeństwa. W tej chwili to będzie 50 proc. I te 50 proc. będzie kupowało salceson jako luksus. Nie będzie można wyjechać, bo nie będzie za co. Zmieni się wszystko – przewiduje profesor Marcin Król.

POLECAMY:
Głodowe emerytury. Najniższe świadczenie w Polsce wynosi… 2 grosze!

Historyk twierdzi, że jego słowa to nie jest żadne czarnowidztwo, a całkiem realny obraz naszej niedalekiej przyszłości. Bez wątpienia idą trudne lata dla wszystkich.

Prof. Marcin Król

Prof. Marcin Król to polski filozof polityki i historyk idei, profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta. W okresie wyborów prezydenckich w 1990 był członkiem komitetu wyborczego Tadeusza Mazowieckiego.

Poza pracą naukową w III RP zajął się aktywną działalnością publicystyczną m.in. jako redaktor naczelny pisma „Res Publica Nowa”. W 2000 został felietonistą „Tygodnika Powszechnego„. Jest członkiem Collegium Invisibile. Został też przewodniczącym rady Fundacji im. Stefana Batorego.

Źródło: Wirtualna Polska, Wikipedia

zapalenie miesnia sercowego objawy pfizer szczepienie covid

62 przypadki zapalenia po szczepionce Pfizer? Ministerstwo bada sprawę

powrót do szkół luzowanie obostrzeń majówka 2021 koronawirus harmonogram pełna lista otwarcie gospodarki restauracje galerie handlowe

Konferencja premiera 28 kwietnia. Powrót do szkół i wielkie luzowanie. LISTA ZMIAN