w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

62 przypadki zapalenia po szczepionce Pfizer? Ministerstwo bada sprawę

62 przypadki zapalenia mięśnia sercowego wśród 5 mln zaszczepionych. Ministerstwo Zdrowia bada, czy miały związek z podaniem szczepionki.

zapalenie miesnia sercowego objawy pfizer szczepienie covid

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że sprawa będzie analizowana. Wg wstępnych ustaleń, odnotowano 62 przypadki w grupie ponad 5 mln zaszczepionych osób preparatem Pfizer/BioNTech. Nie ma w tej chwili odpowiedzi na pytanie, czy wszystkie miały związek z podaniem szczepionki.

Izrael. Wstępne badanie przypadków zapalenia mięśnia sercowego u zaszczepionych

O sprawie poinformował media szef zespołu ds. walki z pandemią Nachman Ash. Wg jego słów odnotowano w Izraelu 62 przypadki zapalenia mięśnia sercowego. Objaw ten wystąpił w gronie ponad 5 milionów zaszczepionych Pfizerem osób. Większość to mężczyźni poniżej 30. roku życia.

O problemach osoby te poinformowały po podaniu dopiero drugiej dawki szczepionki. Nachman Ash nie wie jednak, czy jest to skutek podanego preparatu. Badania tamtejszego ministerstwa trwają i niebawem mają odpowiedzieć na to pytanie.

Jednoznaczne ustalenie związku pomiędzy podaniem preparatu na COVID-19 a zapaleniem nie jest zadaniem prostym. Do wstępnych doniesień odniósł się już producent preparatu – firma Pfizer. Zdaniem przedstawiciela koncernu, nie odnotowano dotąd niepokojącego wzrostu przypadków tego typu wśród zaszczepionych na całym świecie.

Wszystkie przypadki powikłań są badane

Ministerstwo Zdrowia w Izraelu jest w stałym kontakcie i na bieżąco – wraz z producentem preparatu – śledzą kolejne etapy badań. Firma zapewnia, że wszystkie przypadki odczynów niepożądanych na całym świecie są wnikliwie badane, a wnioski są wyciągane. Póki co dowodów na to, że zapalenie zostało wywołane preparatem, nie ma.

Jeśli okaże się, że zdarzenia te miały miejsce po szczepieniu i w jego efekcie, mimo to odsetek takich przypadków jest zbyt mały, by odstąpić od szczepień. Ryzyko zachorowania na COVID-19 i skutki tej ciężkiej choroby są poważniejsze, niż jednorazowe przypadki powikłań.

Warto wspomnieć, że Izrael to kraj, który jako pierwszy zaszczepił tak dużo obywateli. Obecnie blisko 60 proc. tamtejszego społeczeństwa otrzymało preparat firmy Pfizer. Kraj powoli wraca do normalności.

W Polsce w pełni zaszczepiono ponad 2,5 mln osób, a tylko pierwszą dawkę otrzymało prawie 8 mln osób. Z każdym kolejnym dniem rejestrować się mogą kolejne roczniki, dzięki czemu cała akcja znacznie przyspieszyła.

jarosław kaczyński pis lgbt homoseksualiści walka

Jarosław Kaczyński znalazł nową ofiarę. „Trzeba działać bardzo zdecydowanie”

koronawirus marcin król recesja gospodarka bieda nędza

Koronawirus przyniesie nam biedę? „Nie będzie nas stać na nic…”