w

PiS nigdy nie odda władzy? Nowe wieści nie dają złudzeń. Opozycja bezradna

Czy partia Kaczyńskiego będzie u władzy już na zawsze? Nowe informacje mocno zaniepokoiły ugrupowania opozycyjne i ich elektorat.

pis kaczyński nie odda władzy nowy ład trzecia kadencja ibris dla onet
Fot. YouTube / DTV JF

PiS może nie oddać władzy. Jeśli nie będzie rządził zawsze, to może rządzić bardzo długo. Tak wynika z napływających do nas informacji. Liderzy opozycyjnych ugrupowań są załamani i bezradni, a prezes Prawa i Sprawiedliwości otwiera szampana.

PiS będzie rządziło zawsze? To możliwe. Prezes pęka z radości

PiS i prezes partii mogą świętować. Wiele wskazuje na to, że partia Kaczyńskiego będzie rządziła trzecią kadencję, a potem może i kolejną. Czy partia już zawsze będzie u sterów? Takie wnioski płyną z kolejnego już sondażu IBRiS dla portalu Onet.pl. Jego wynikami zaniepokojona jest opozycja. To spędza jej sen z powiek.

Ta wiadomość nie pozostawia już żadnych wątpliwości. Prezes PiS przejmuje inicjatywę, a opozycja stoi w rozkroku. Tego potrzebował po wielu miesiącach smuty i spadku w sondażach. Sytuacja jest dla Prawa i Sprawiedliwości wręcz idealna, zważywszy, że główną partią opozycyjną w badaniach nie jest już Platforma Obywatelska.

PO traci pozycję lidera opozycji. Został nim dawny prowadzący „Mam Talent”

Po sporych spadkach poparcia, teraz PiS je odzyskuje. Podobnie Szymon Hołownia i jego ugrupowanie Polska 2050. To dawny prowadzący „Mam Talent” będzie w nowym Sejmie liderem opozycji (gdyby wybory odbyły się dziś). Pozostałe partie nie wiedzą, jak sobie z tą sytuacją poradzić. Poparcie dla Lewicy stoi w miejscu.

Prawo i Sprawiedliwość jest nieustannie liderem z poparciem na poziomie 35 proc. To o dwa punkty procentowe więcej, niż w tym samym badaniu przeprowadzonym w kwietniu tego roku. Szymon Hołownia może liczyć na przychylność ok. 20 proc. badanych.

Koalicja Obywatelska spadła na trzecie miejsce z wynikiem niespełna 15 proc. Tak źle w jej przypadku jeszcze nie było. Bez zjednoczenia całej opozycji od lewa do prawa nie ma możliwości, aby uśmiech z twarzy prezesa PiS w końcu zniknął.

Źródło: IBRiS

wlochy pfizer 6 dawek szczepionki kobieta

Kobieta przez pomyłkę dostała sześć dawek Pfizer. Ujawniono, jak się czuje

listonosz emerytura na konto 2021 2022

Listonosz nie przyniesie już emerytury. Seniorzy będą mieli kłopot