w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! OMGOMG

23-letnia kobieta omyłkowo dostała sześć dawek Pfizer. Jak się czuje?

Młoda lekarka we Włoszech przez pomyłkę otrzymała całą fiolkę szczepionki Pfizer przeciw COVID-19. Trafiła na obserwację

wlochy pfizer 6 dawek szczepionki kobieta

Młoda lekarka we Włoszech przez pomyłkę otrzymała całą fiolkę szczepionki Pfizer przeciw COVID-19. To w sumie aż sześć dawek na raz. 23-letnia kobieta poczuła się źle i trafiła na obserwację do szpitala, który krótko potem opuściła.

Sześć dawek szczepionki na raz. Młoda lekarka na obserwacji

Lokalny włoski dziennik „La Nazione” poinformował, że w jednym z punktów szczepień w tym kraju doszło do koszmarnej pomyłki. Bez wątpienia to zdarzenie będzie teraz poddawane szczegółowej analizie. 23-letnia stażystka psychologii klinicznej otrzymała omyłkowo aż sześć dawek szczepionki Pfizer na raz. To cała fiolka.

Tuż po szczepieniu kobieta nagle źle się poczuła. Przewieziono ją do najbliższego szpitala. Pamiętała, jak wielki był szok wśród personelu medycznego. Nie wiedzieli co robić, bo do takiej sytuacji jeszcze nie doszło.

Podobna sytuacja miała miejsce w Niemczech

Błąd przy szczepieniu stał się powodem zatrzymania kobiety na obserwację. Podano jej sporą dawkę paracetamolu, bo twierdziła, że ma okropny ból głowy. Tego samego dnia wieczorem kobietę wypisano ze szpitala do domu.

POLECAMY:
Pfizer. Zaszczepieni mocno się zmartwią. Producent szczepionki ujawnił ważne dane

Do takiej sytuacji doszło chyba po raz pierwszy na świecie. Wcześniej podobne zdarzenie miało miejsce w Niemczech, gdzie omyłkowo wszczepiono 5 dawek jednocześnie. Kilka dawek na raz podawano z kolei tylko na etapie badań nad preparatami przeciw COVID-19. Podawano wówczas 4 dawki i sprawdzano reakcję organizmu.

Źródło: RMF24

klub jagiellonski brzyski zjednoczona prawica przyszlosc nowy ład pis kaczyński

Znany ekspert ostrzega polityków. „W końcu Polacy zorientują się, że rząd…”

pis kaczyński nie odda władzy nowy ład trzecia kadencja ibris dla onet

PiS nigdy nie odda władzy? Nowe wieści nie dają złudzeń. Opozycja bezradna