w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Listonosz nie przyniesie już emerytury. Seniorzy będą mieli kłopot

Listonosz nie będzie już seniorom przynosił co miesiąc emerytury. Ta informacja spadła na świadczeniobiorców jak grom z jasnego nieba

listonosz emerytura na konto 2021 2022

Listonosz nie będzie już seniorom przynosił co miesiąc emerytury. Ta informacja spadła na świadczeniobiorców jak grom z jasnego nieba. To oznacza prawdziwą rewolucję, na którą osoby starsze mogą nie być przygotowane.

Listonosz nie przyniesie emerytury? Idą wielkie zmiany

Emerytury i renty będą niebawem szły tylko i wyłącznie na konto bankowe. Seniorzy nie są chyba jednak na to gotowi, bo wiele osób starszych nie ma ani rachunku w banku, nie potrafią też obsłużyć smartfona. Obecnie każdy senior może wybrać pasujące mu rozwiązanie – czy przelew z ZUS ma iść na konto, czy pieniądze przyniesie listonosz. To się zmieni.

Rząd, a konkretnie ministerstwo rodziny, już zaczęło prace nad odpowiednimi zmianami w prawie. W nowym systemie ubezpieczeń społecznych świadczeniobiorcy zostaną pozbawieni wyboru. Na szczęście zmiany nie obejmą tych seniorów, którzy w dniu wejścia zmian w życie już emeryturę czy rentę pobierają.

Zmiany obejmą nie tylko rencistów i emerytów. Na konto bankowe wpłyną również inne świadczenia, takie jak dodatki socjalne, renty rodzinne, pomostówki albo świadczenia kompensacyjne dla nauczycieli. Rodzice osób niepełnosprawnych również będą zmuszone posiadać konto w banku, by odebrać należne im 500 plus.

Emerytura na konto. Listonosz się już nie zjawi

Nowe zasady obejmą tylko tych seniorów, którzy na emeryturę lub rentę pójdą po 1 stycznia 2022 r. Rząd uważa, że wypłacanie świadczeń osobom starszym w formie bezgotówkowej będzie przede wszystkim bezpieczniejsze. Problem w tym, że niektóre osoby starsze cyfryzacja ominęła. Część z nich nie potrafi korzystać z internetu czy telefonu komórkowego.

Resort rodziny jest zdania, że wypłata świadczenia na konto ograniczy również dotykanie banknotów i monet, co dla tej grupy ryzyka będzie korzystne z punktu widzenia epidemii COVID-19. Kolejnym plusem w oczach rządu ma być fakt, że internetowe przelewy są szybsze niż listonosz na rowerze. Poza tym to wielka oszczędność, bo listonoszowi trzeba płacić za pracę, podczas gdy przelew bankowy jest praktycznie za darmo.

Warto mieć na uwadze jednak zagrożenia. To przede wszystkim sam fakt, że chodzi najczęściej o osoby starsze. Są one bardziej podatne na ataki w cyberprzestrzeni oraz wyłudzenia danych. Dlatego warto zaoferować tej grupie obywateli odpowiednią edukację w tym temacie. Chodzi m.in. o przypadki kradzieży gotówki w wyniku oszustw na tzw. „na wnuczka” czy „na policjanta”.

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

pis kaczyński nie odda władzy nowy ład trzecia kadencja ibris dla onet

PiS nigdy nie odda władzy? Nowe wieści nie dają złudzeń. Opozycja bezradna

fundusz odbudowy sejm kaczyński traci kontrolę nad koalicją pis zjednoczona prawica przeciw

Niepokojące informacje o PiS. Kaczyński właśnie traci kontrolę nad…