w

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

500 plus. Niepokojące informacje. Rodzice będą zdruzgotani

500 plus to temat, który interesuje wszystkie rodziny. Te, w których jest jedno dziecko, jak i wielodzietne. Ekonomiści nie pozostawiają złudzeń.

500 plus świadczenie realna wartość inflacja podwyżki podatków drożyzna

500 plus to temat, który interesuje wszystkie rodziny. Te, w których jest jedno dziecko, jak i wielodzietne. Ekonomiści opublikowali właśnie niepokojące informacje na temat tego świadczenia rodzinnego. Rodzice będą tym faktem załamani.

500 plus i realna wartość świadczenia. Ekonomiści ujawnili smutną prawdę

Ceny w Polsce z powodu wysokiej inflacji oraz wprowadzonych nowych danin i opłaty rosną najszybciej w całej Unii Europejskiej. Również za te same towary Polacy płacą więcej w swoim kraju, niż ich sąsiedzi. Co w takim razie ze świadczeniem Rodzina 500 Plus? Co można za to kupić dziś?

Ekonomiści nie pozostawiają złudzeń. Rodzice będą tym faktem załamani. Okazało się bowiem, że pieniądze, które co miesiąc trafiają na ich konta, realnie mocno tracą na wartości. Mówiąc wprost, to już nie jest to 500 zł, które dostawali na początku.

Inflacja jest pewnego rodzaju ukrytym podatkiem. Za dzisiejsze 500 plus można kupić coraz mniej. Po pięciu latach od wprowadzenia programu przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, inflacja zjadła z tego aż 55 zł. Jak tak dalej pójdzie, za najdalej trzy lata program będzie mógł zmienić nazwę na… 400 plus.

Złe dane potwierdza GUS. Inflacja i drożyzna zjadają nasze pieniądze

Główny Urząd Statystyczny ujawnił, że w pierwszym roku od wprowadzenia świadczenia rodzinnego, średni poziom cen wzrósł aż o 2 proc. Kolejne lata przyniosły kolejne podwyżki. To ma wpływ na siłę nabywczą naszych portfeli.

Z wyliczeń dziennikarzy portalu ekonomicznego money.pl wynika, że w kwietniu 2017 roku realna wartość świadczenia 500 plus wynosiła około 490 z. Po dwóch latach spadła do 471 zł, a teraz zostało z tego już jedynie 445 zł.

Gorzej sytuacja wygląda, gdy spojrzymy na inflację nie całościowo, a tylko na produkty związane z dziećmi. Żywności za 500 zł można kupić sporo mniej, niż pięć lat temu. Ceny nie rosły znacząco jedynie w kategorii „odzież i obuwie„.

fundusz odbudowy sejm kaczyński traci kontrolę nad koalicją pis zjednoczona prawica przeciw

Niepokojące informacje o PiS. Kaczyński właśnie traci kontrolę nad…

wyprawa kajakowa co zabrać co wiedzieć jak się przygotować sprzęt

Wyprawa kajakowa. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem przygody?