w

WTFWTF

Niepokojące informacje o PiS. Kaczyński właśnie traci kontrolę nad…

Niepokojące informacje na temat tego, co dzieje się w partii rządzącej, dochodzą do elektoratu. Ten jest wyraźnie zmartwiony.

fundusz odbudowy sejm kaczyński traci kontrolę nad koalicją pis zjednoczona prawica przeciw
Fot. YouTube / Janusz Jaskółka (screen)

Niepokojące informacje na temat tego, co dzieje się w partii rządzącej, dochodzą do elektoratu. Ten jest wyraźnie zmartwiony. Czy po wczorajszym, burzliwym dniu w polityce, klub PiS zdecyduje się wyciągnąć jakiekolwiek konsekwencje wobec grupy posłów głosującej nie po myśli prezesa?

Fundusz Odbudowy. Burzliwe obrady. Rośnie bunt w partii?

Niektórzy posłowie klubu PiS zagłosowali przeciwko Funduszowi Odbudowy. Obrady trwały do późnych godzin i były niezwykle emocjonujące. Poza Solidarną Polską przeciwko było kilku posłów z Prawa i Sprawiedliwości, co może oznaczać, że prezes traci kontrolę. Czy rząd z dnia na dzień się sypie?

We wtorek 4 maja późnym wieczorem posłowie ostatecznie zagłosowali za przyjęciem ustawy, która umożliwia uruchomienie europejskiego Funduszu Odbudowy. To było w ostatnich dniach oczko w głowie premiera Mateusza Morawieckiego. Za zagłosowało aż 290 posłów, posłowie Platformy obywatelskie wstrzymali się od głosu.

Przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki przestrzegał swoich, że jeśli nie poprą ustawy, czekają ich surowe kary. Takich osób było mimo wszystko 20. Teraz podobno grozi im wyrzucenie z klubu PiS, co może oznaczać, że trzeba będzie ogłosić przedterminowe wybory parlamentarne.

Rząd PiS w rozsypce? Kaczyński już nie panuje…

W Koalicji ZP trzeszczy od dawna. Lada moment partia zajmie się karami dla niepokornych posłów Solidarnej Polski, ale na ich wyrzucenie nie ma raczej co liczyć. To by oznaczało koniec rządów Jarosława Kaczyńskiego

Mimo to przyjęcie od UE gigantycznych pieniędzy na rozwój gospodarki po niszczącej fali koronawirusa było koniecznością. Niektórzy jednak nazywają to zdradą stanu i oddaniem suwerenności w ręce Brukseli.

Jak pan to sobie wyobraża? Że Kaczyński pozbędzie się większości w Sejmie? Bądźmy poważni – przyznał szczerze w rozmowie z portalem WP.pl poseł związany z PiS. Jego personalia nie zostały podane.

Oliwy do ognia dolał w ubiegłym tygodniu szef Najwyższej Izby Kontroli. Mateusz Morawiecki może mieć teraz gigantyczne kłopoty. Chodzi o sprawę ubiegłorocznych wyborów kopertowych.

listonosz emerytura na konto 2021 2022

Listonosz nie przyniesie już emerytury. Seniorzy będą mieli kłopot

500 plus świadczenie realna wartość inflacja podwyżki podatków drożyzna

500 plus. Niepokojące informacje. Rodzice będą zdruzgotani