w ,

WTFWTF

Zaskakujące słowa premiera Morawieckiego. „Nie starcza do pierwszego”

Premier Mateusz Morawiecki ruszył w teren, by promować Polski Ład. Niewiele jednak mówi mieszkańcom o potężnych podwyżkach danin dla firm.

morawiecki polski ład składka zdrowotna samozatrudnienie podwyżki firma w czechach
Fot. YouTube / screen

Premier Mateusz Morawiecki zaskoczył swoimi słowami wypowiedzianymi podczas objazdu po Polsce w ramach promocji tzw. Polskiego Ładu. Rządzący od kilku lat krajem szef rządu stwierdził, że ludziom w Polsce nie starcza do Pierwszego.

Morawiecki: „Wielu żyje od pierwszego do pierwszego”. Trwa promocja Polskiego Ładu

Jest bardzo duża grupa naszych obywateli, którzy cały czas żyją od pierwszego do pierwszego, ciężko im zaoszczędzić złotówkę. Dla nich jest Polski Ład – oświadczył premier Mateusz Morawiecki w trakcie jednej z konferencji w ramach promocji nowego programu.

W sobotę 15 maja PiS ogłosiło nowy program na kolejne lata, który zakłada podniesienie nie tylko kwoty wolnej od podatku, ale przede wszystkim kosmiczne podwyżki danin dla przedsiębiorców. Ci, którzy dotknięci zostali pandemią koronawirusa, mogą tego nie przetrwać. Nowy program nosi nazwę „Polski Ład”.

PiS promuje Polski Ład. Politycy pojechali w teren

Ruszamy z realizacją pomysłów i projektów z Polskiego Ładu już w tym tygodniu – oświadczył szef rządu w trakcie spotkania z dziennikarzami w Stężycy (woj. lubelskie). Na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów rząd omówi wszystko to, co dotyczy służby zdrowia. Podobno ustawy zostały już napisane. Padło też oficjalne zaproszenie skierowane do innych ugrupowań.

Zapraszamy wszystkie partie w parlamencie, także partie opozycyjne, do wspierania Polskiego Ładu. Dzisiaj nie jest czas na to, żeby rozpatrywać jakieś dawne urazy, podziały, rozdźwięki – oświadczył Morawiecki zachęcając konkurentów do wspólnego przyjęcia planu.

Szef rządu oczekuje, że parlament wprowadzi solidarny i sprawiedliwy system, bo jego zdaniem nasz kraj jest domem dla każdego. Przy okazji uderzył w grupę osób lepiej zarabiających twierdzeniem, że są lepiej uposażeni dzięki przywilejom

Firmy szukają metod na obejście podwyżek

To wprost oznacza rekordowe podwyżki danin i opłat. Część przedsiębiorców już szuka alternatywy i bierze pod uwagę ucieczkę z kraju. Chodzi bowiem o podniesienie łącznego opodatkowania nawet o połowę, czego wielu przedsiębiorców po prostu nie wytrzyma.

POLECAMY:
Firma w Czechach. Czy Polski Ład wypchnie specjalistów poza kraj?

Zgodnie z zapowiedziami Morawieckiego 90 proc. obywateli Polski ma nie stracić na zmianach.

nie chcę się zaszczepić co mi grozi przymusowe szczepienia w Polsce roczniki policja

Nie chcesz się zaszczepić przeciwko COVID-19? Rząd dopadnie każdego

donald tusk powrót do polityki był premier szef epp forum ibris marcin duma

Donald Tusk będzie wściekły! Takiego obrotu spraw się nie spodziewał