w ,

Jak wybrać okna do nowego domu? Poznaj najlepsze sposoby

Czym się kierować podczas wyboru okien? Jak skomponować je z pozostałymi elementami, takimi jak drzwi? Oto garść porad prosto od specjalistów.

jak wybrać okna do nowego domu sposoby ceny

Każdy inwestor budujący dom prędzej czy później będzie musiał zająć się tematem okien. Wybór modeli na rynku stolarki jest coraz większy i czasem trudno w związku z tym podjąć decyzję. Czym się kierować podczas wyboru okien? Jak skomponować je z pozostałymi elementami, takimi jak drzwi? Jakie funkcje powinny pełnić poszczególne okna w domu? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście.

Kryterium numer 1: izolacja termiczna

Warto mieć na uwadze, jak mocno kwestia prawidłowego ocieplenia pomieszczeń uzależniona jest od prawidłowo dobranych okien. Tym bardziej, że nowoczesne budownictwo stawia na duże przeszklenia. Aktualnie optymalny współczynnik przenikalności cieplnej wynosi Uw < 0,8 W/m2K.

Kryterium numer 2: materiał wykończenia

Rama okienna może być wykonana z drewna, aluminium lub materiału PVC. Pierwsza z nich na pewno zasługuje na uwagę ze względu na swój stylowy wygląd i zastosowanie naturalnych surowców. Jeśli jednak chodzi o odporność na czynniki atmosferyczne, głównie wilgoć, to niekwestionowanymi zwycięzcami są tu okna PCV.

Aby uzyskać jak najlepszy wygląd ram, producenci sięgają po różne materiały. Nowoczesne produkty mogą być ozdobione okleiną do złudzenia przypominającą drewno.

Kryterium numer 3: izolacja akustyczna

Dźwiękoszczelność to kolejny bardzo ważny parametr, jakiego powinno upatrywać się w oknach. Stolarka okienna ma w jak najwyższym stopniu chronić przed dźwiękami otoczenia, na przykład ruchliwą jezdnią czy placem zabaw. Optymalny poziom izolacji akustycznej wynosi 40 dB.

Kryterium numer4: montaż okien

Decydując się na montaż okien czy montaż drzwi Brzeg warto postawić na sprawdzoną i fachową ekipę, która z zaangażowaniem zadba o każdy szczegół. Nie warto oszczędzać na instalacji stolarki okiennej, gdyż jest to element tak samo ważny jak jakość kupionych produktów. Skontaktuj się z nami i postaw na prawdziwych fachowców, których cechuje wieloletnie doświadczenie.

Kryterium numer 5: stylistyka

Nowe okna powinny pasować do drzwi zewnętrznych, zarówno pod kątem stylistyki, jak też koloru. Ciemnobrązowe drzwi zewnętrzne będą doskonale prezentować się, zestawione z równie ciemnymi ramami okiennymi. W sytuacji gdy masz już zamówione drzwi drewniane do swojego domu, warto postawić również na takie okna.

Podsumowując, wybór okien do domu powinien być poprzedzony analizą kilku kluczowych czynników. Jeśli chcesz zlecić ten temat fachowcom, sprawdź ofertę firmy, zamów bezpłatną wycenę. Swoje usługi świadczymy na terenie miejscowości Brzeg. Z naszej strony możesz liczyć na najlepsze oferty i fachowe doradztwo.

Wysłanie zapytania dostarczy Ci informacji, jaki jest termin wykonania stolarki okiennej. Na miejscu zamówisz także parapety. Pełen asortyment, w tym bramy garażowe, sufity podwieszane, drzwi wejściowe, montaż okien oraz układanie parapetów, znajdziesz w naszym katalogu.

Posiadamy także bogaty wybór rolet. Sprawdź ofertę dla nowych klientów. Wyślij już dziś zapytanie do wykonawcy!

nauczycielka leszno zespół szkół ekonomicznych śmierc szczepionka nop odczyny poszczepienne

Nauczycielka zmarła po szczepieniu? Nowe informacje o przyczynach zgonu

500 zł szczepienie dla kogo rząd rozważa zachętę

500 zł za szczepienie! Polski rząd ujawnia, do kogo skierowana jest oferta