w , ,

WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ HAHAHA!HAHAHA!

500 zł za szczepienie! Polski rząd ujawnia, do kogo skierowana jest oferta

Na spory przypływ gotówki będą mogli liczyć Polacy, którzy zdecydują się zaszczepić. Chodzi jednak o określoną grupę wiekową. Jaką?

500 zł szczepienie dla kogo rząd rozważa zachętę
Rząd Mateusza Morawieckiego na poważnie rozważa zapłacenie 500 zł każdej osobie, która zdecyduje się zaszczepić. Ma to być odpowiedź na spadające zainteresowanie szczepieniami w Polsce. Czy premier zdąży z tym do wybuchu jesiennej fali?

500 zł za zaszczepienie się. Nowy pomysł rządu

Jak czytamy w dzienniku „Fakt”, każda osoba, która do tej pory nie zaszczepiła się i nadal ma wątpliwości, na zachętę otrzyma 500 zł. Dziennikarze gazety ustalili, że właśnie trwają rozmowy wewnątrz rządu i próba wypracowania finansowej zachęty dla koronasceptyków.

Rząd Zjednoczonej Prawicy ma się wzorować na rozwiązaniach przyjętych nie tak dawno w Grecji. Pisaliśmy o tym na naszym portalu jakiś czas temu (poniżej). Jak się okazało, niektóre kraje w UE są gotowe płacić nawet 150 euro za sam fakt zaszczepienia się. Dotyczy to jednak osób w określonym przedziale wiekowym.

Jak ustalił „Fakt„, w Polsce oferta ma dotyczyć tych, którzy w ogóle nie są zainteresowani szczepieniami, czyli osoby młode pomiędzy 18 a 25 rokiem życia. Po przyjęciu szczepionki każdy miałby dostać do ręki 500 zł.

30 milionów szczepień to wciąż za mało. Wariant Delta u bram

W Polsce do tej pory zaaplikowano obywatelom ponad 30 milionów dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Obie dawki (lub jedną w przypadku preparatu Johnsona) przyjęło już 14 004 587 osób. Szczepienia trwają od 27 grudnia 2020 roku.

Do tej pory zmarnowało się u nas prawie 54 tys. dawek. Odnotowano również niemal 13 tys. niepożądanych odczynów poszczepiennych. Czy 500 zł będzie stanowiło prawdziwą zachętę do szczepień? Czas pokaże. Trwa walka z czasem przed jesienną falą, którą minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiada na drugą połowę sierpnia.

Źródło: Fakt

jak wybrać okna do nowego domu sposoby ceny

Jak wybrać okna do nowego domu? Poznaj najlepsze sposoby

deklaracja ceeb wzór co to jest kary grzywny 1 lipca

Nowy obowiązek od 1 lipca. Nie dopełnisz? Dostaniesz 5000 zł grzywny