w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF HAHAHA!HAHAHA!

PILNE! Przymusowe szczepienia nauczycieli? Klamka zapadła! Jest oficjalne…

Wygląda na to, że nauczyciele, ale i kilka innych grup zawodowych, zostaną zmuszeni do szczepienia przeciwko koronawirusowi. Ujawniono dokument po posiedzeniu Rady Medycznej przy premierze.

przymusowe szczepienia nauczycieli lekarzy gastronomia premier morawiecki rada medyczna

Wszystko wskazuje na to, że nauczyciele obok kilku innych grup zawodowych, będą zmuszeni do szczepienia na COVID-19. Decyzję taką zarekomendowała już premierowi Mateuszowi Morawieckiemu wspomagająca go Rada Medyczna.

Przymusowe szczepienia nauczycieli. Rada Medyczna podjęła decyzję

Dla wybranych grup zawodowych szczepienia jednak będą obowiązkowe. Tak rekomenduje premierowi Morawieckiemu wspomagająca go w walce z epidemią Rada Medyczna. Decyzja zapadła w trakcie spotkania z szefem rządu 26 lipca.

Obowiązkowe szczepienia mają objąć zarówno nauczycieli, jak i wszystkich pracowników zawodów medycznych. Jak ustalili dziennikarze radia RMF FM, rząd ma zamiar na siłę szczepić także urzędników i wszystkich pracowników branży gastronomicznej – od kucharzy po kelnerów.

Premier Mateusz Morawiecki oficjalnie potwierdził, że zachęty nic nie dają, dlatego potrzebne są nowe rozwiązania. Nowe, czyli idące o wiele dalej.

Przeznaczyliśmy maksymalnie dużo sił i środków i wysiłków i zachęt, bonusów i premii różnego rodzaju dla różnych osób, dla lekarzy, dla zespołów szczepiących po to, żeby nakłonić jak największą część ludzi do szczepień. Jednak jeżeli nadal będzie taka sytuacja, że czwarta fala będzie bardzo poważnym zagrożeniem to nie wykluczamy dalej idących kroków – ostrzegł premier.

Powrót do szkół we wrześniu spędza sen z powiek

Zgodnie z aktualnymi komunikatami rząd planuje, aby nauka w szkołach od września rozpoczęła się w placówkach, a nie w domach. Nauka zdalna na tę chwilę nie wchodzi w grę. Ale aby to się stało, Rada Medyczna nakłania premiera do wprowadzenia obowiązkowych szczepień nauczycieli.

Rzecznik rządu Zjednoczonej Prawicy również potwierdził, że takie rozwiązanie obecnie jest na stole i jest rozważane.

To jest decyzja, która byłaby daleko idąca, ale na ten moment takiego wariantu w pełni wykluczyć nie mogę – powiedział Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu. powiedział. Decyzja zapadnie prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu.

POLECAMY:
Niezaszczepieni nauczyciele nie mają po co przychodzić do pracy? Apel naukowców

W trakcie posiedzenia Rady Medycznej sporo dyskutowano też o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Póki co wiadomo tyle, że nie będą one dotyczyć osób zaszczepionych. Pojawiła się jednak koncepcja, aby skłonić właścicieli firm, by wymagali szczepień od swoich pracowników.

Pisaliśmy nie tak dawno o tym, że tego chcą również organizacje zrzeszające pracodawców. Gdyby ktoś odmawiał szczepienia, nie będzie mógł pojawić się w pracy.

Źródło: RMF FM, Twitter

lex tvn lextvn koncesja dla tvn24 suski tomasz lis repolonizacja mediów

Tomasz Lis nie ma złudzeń. „Jestem tym przerażony w każdym aspekcie…”

szczepienie nauczycieli i dzieci sankcje czarnek o kobietach polska akademia nauk

Niezaszczepieni nauczyciele nie mają po co przychodzić do pracy? Apel naukowców