w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Nie chcesz się szczepić? Wylecisz z pracy. Rząd akceptuje postulaty pracodawców

PiS zgadza się z postulatami pracodawców. Od teraz firmy będa mogły m.in. zwolnić pracownika, jeśli ten nie zaszczepi się przeciw koronawirusowi.

szczepienie covid zwolnienie z pracy wypowiedzenie
Rząd Prawa i Sprawiedliwości zgodził się przyjąć postulaty pracodawców. Od teraz będą oni mogli zwolnić z pracy każdego, kto będzie uchylał się od szczepienia przeciw COVID-19. Szef będzie miał również możliwość zweryfikować, czy szczepienie rzeczywiście miało miejsce.

Pracodawcy będą mogli zwolnić niezaszczepionego pracownika. Nowe uprawnienia

Wielu pracodawców, szczególnie właściciele wielkich firm, w których pracują setki osób, bardzo obawia się kolejnej fali koronawirusa. To paraliżuje pracę w całej firmie, gdyż czasem zachodzi konieczność zamknięcia zakładu i wysłania ludzi na kwarantannę.

Do postulatów właścicieli firm właśnie przychylił się rząd i zmiany  te prawdopodobnie zostaną wprowadzone w życie. Jak czytamy w „Rzeczpospolitej„, pracodawca będzie miał pełne spektrum narzędzi względem pracownika, który nie chce się szczepić.

Co może się stać takiej osobie? Zostanie ona po prostu zwolniona z pracy lub, w bardziej delikatnej wersji, wysłanie na pracę zdalną (o ile będzie to możliwe). Osobę taką będzie można również przesunąć na gorzej płatne stanowisko bez pytania.

Pracodawca zyska ponadto możliwość weryfikowania, czy pracownik rzeczywiście się zaszczepił. Tu sprawa jest prosta, bo są certyfikaty covidowe. Jest jednak zagrożenie, że taki certyfikat będzie podrobiony.

Szczepienia nie są obowiązkowe, ale…

Widać na pierwszy rzut oka, że mimo dobrowolności szczepień, rząd wspomaga wszelkie inicjatywy mające na celu zwiększenie zainteresowania przyjęciem preparatu.

Zwolnienie z pracy, zawieszenie wynagrodzenia czy wysłanie na bezpłatny urlop – od teraz narzędzi będzie więcej. To odbiera środowiskom antyszczepionkowym wszelkie możliwości działania, bo w swojej batalii powołują się przede wszystkim na prawa obywatelskie i wolność.

Pracodawcy mają jednak jeden główny argument – nie mogą dopuścić, aby w zakładzie pracy powstało ognisko koronawirusa, które spowoduje zatrzymanie całego zakładu lub dezorganizacji całej pracy w firmie.

Źródło: Rzeczpospolita

mateusz morawiecki kondolencje nowicki armia krajowa wyklęty

Premier otrzymał tragiczną wiadomość. „To był zaszczyt Pana poznać…”

polski ład a podatek liniowy tabela kalkulator

Polski Ład a podatek liniowy. Ta tabela mówi wszystko. Ogromne straty!