w

WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Premier otrzymał tragiczną wiadomość. „To był zaszczyt Pana poznać…”

Do premiera Mateusza Morawieckiego dotarła bardzo smutna wiadomość. Natychmiast zamieścił on w sieci swoje kondolencje.

mateusz morawiecki kondolencje nowicki armia krajowa wyklęty

Do premiera Mateusza Morawieckiego dotarła tragiczna wieść. Stało się to tuż przed niedzielnymi obchodami kolejnej rocznicy ważnej dla Polski, czyli wybuchu Powstania Warszawskiego. Na profilu premiera pojawiły się kondolencje.

Morawiecki: „To był zaszczyt Pana poznać”

W wieku 89 lat zmarł kapitan Jerzy Nowicki ps. „Plastuś”, weteran AK. Żołnierza Wyklętego pożegnał w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. „To był zaszczyt Pana poznać. Spoczywaj w pokoju„.

Dzisiaj zmarł kapitan Jerzy Nowicki ps. Plastuś, żołnierz AK, Żołnierz Wyklęty, artysta-plastyk, cudowny Człowiek, który uczył miłości do Ojczyzny. Do końca życia otwarty był na ludzi, szczególnie dbał o kontakt z młodymi. To był zaszczyt Pana poznać. Spoczywaj w pokoju – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Tym samym szef rządu Zjednoczonej Prawicy oddał swój hołd niezłomnemu weteranowi, jednemu z ostatnich żyjących świadków tamtych tragicznych wydarzeń. Na profilu premiera widzimy też czarno-białe zdjęcie, gdzie widać go w towarzystwie zmarłego żołnierza.

„Spoczywaj w pokoju”, „Cześć i chwała bohaterom”

Informację o śmierci przekazała jego wnuczka. Składamy najszczersze kondolencje całej rodzinie. Dla nas był to wielki zaszczyt móc przyjaźnić się i wspierać Pana Kapitana.

Internauci niemal natychmiast zareagowali na wpis Morawieckiego. Pisali najczęściej: „Cześć i chwała bohaterom„. Informację na temat zgonu oficjalnie potwierdziła wcześniej fundacja zajmująca się powstańcami „Nie Zapomnij O Nas Powstańcach Warszawskich„, która dowiedziała się o zdarzeniu od wnuczka bohatera.

W niedzielę 1 sierpnia obchodzimy kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Program obchodów można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Powstania Warszawskiego i oficjalnej witrynie prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Źródło: Twitter

przepustka covid metro autobus komunikacja wejście

Do metra i autobusu tylko z przepustką? Doradca ministra: „To jedyna droga”

szczepienie covid zwolnienie z pracy wypowiedzenie

Nie chcesz się szczepić? Wylecisz z pracy. Rząd akceptuje postulaty pracodawców