w , ,

KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Dr Maciej Socha wziął ślub. Jego mężem został… dr Mateusz Wartęga

W Polsce takie śluby nie są dozwolone. Mimo to dwóch lekarzy z Bydgoszczy postanowiło się pobrać. Takiego ślubu jeszcze nie było!

doktor maciej socha mateusz wartega lekarz bydgoszcz ślub geje homoseksualiści
Fot. Instagram (screen)

Maciej Socha i Mateusz Wartęga – dwaj homoseksualni lekarze z Bydgoszczy – wzięli symboliczny ślub. Oczywiście oficjalnie są małżeństwem, tyle, że nie uznawanym w Polsce. Niedawno zawarli związek małżeński w Szkocji. Gratulacje napływają z całego kraju.

Takiego ślubu jeszcze nie było. Dwoje lekarzy z Bydgoszczy zostało małżeństwem

Oficjalnie pobrali się i powiedzieli sobie „TAK” w Edynburgu (Szkocja). Jednak do pełni szczęścia brakowało im, aby powtórzyć to w Polsce, w której taki związek nie jest tolerowany. W gronie rodziny i najbliższych sobie osób uroczystość w końcu odbyła się, a na ślubie stawiło się ok. 80 zaproszonych osób.

Ceremonia była bardzo podniosła, tak samo, jak w przypadku par heteroseksualnych. Padły długo wyczekiwane słowa: „Ja, Maciej, biorę sobie ciebie Mateusza, za męża„. Wcześniej zrobili to oficjalnie w Szkocji, gdzie ślub osób tej samej płci można zawrzeć od 2004 roku.

„W Polsce nadal jesteśmy dla siebie obcymi facetami”

Ceremonię ślubu prowadziła Bogna Jurek-Drzewiecka, która prywatnie jest przyjaciółką obu bydgoskich lekarzy. Zabawa trwała do białego rana.

Mateusz i Maciej to bydgoscy lekarze. Mateusz odbywa staż i marzy o tym, aby zostać chirurgiem medycyny estetycznej. Z kolei drugi jest już znanym i cenionym w Polsce ginekologiem położnikiem.

Boli mnie, że w Polsce formalnie nadal jesteśmy dla siebie obcymi facetami. Mam jednak nadzieję, że kiedyś to się zmieni – twierdzi dr Maciej Socha.

Kim jest doktor Maciej Socha?

Dr n. med. Maciej Socha to znany bydgoski lekarz specjalista położnictwa i ginekologii onkologicznej i perinatologii. Obaj lekarze od dawna są aktywnymi działaczami pro choice. Walczą też o powszechność edukacji seksualnej i prawa mniejszości.

Dr Socha jest obecnie kierownikiem Katedry Perinatologii, Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Źródło: Instagram, o2

lex tvn o co chodzi memy koncesja tvn24 discovery

Lex TVN. Czy TVN24 przestanie istnieć? Wszystko właśnie stało się jasne

Czyim trofeum jest pozłacana patera nazywana talerzem Venus Rosewater?

Venus Rosewater. Czyim trofeum jest ta pozłacana patera? O to pytano w „Milionerach”