w ,

Lex TVN. Czy telewizja TVN24 przestanie istnieć? Wszystko właśnie stało się jasne

Rząd zmienia prawo, aby stacja nie dostała koncesji na nadawanie. Czy tzw. Lex TVN wejdzie w życie? Co wtedy stanie się z TVN24?

lex tvn o co chodzi memy koncesja tvn24 discovery
Fot. Drozdi-Pn (praca własna; Domena publiczna)

PiS nie zwalnia tempa i dąży, aby przepisy zwane „Lex TVN” weszły w życie. To w praktyce by oznaczało, że stacja TVN24 przestanie istnieć, bo nie dostanie koncesji na nadawanie. Członek Zarządu TVN24 i redaktor naczelny stacji ujawnił, co stanie się z kanałem.

Lex TVN. Co dalej z TVN24? Redaktor naczelny ujawnia

Jak twierdzi członek zarządu TVN i redaktor naczelny TVN24, Michał Samul, analizy prawne wskazują, że koncesja dla stacji TVN24 powinna zostać udzielona na kolejny okres. Na to też całą ekipa telewizji liczy. Tłumaczy też, że cała sytuacja wokół stacji jest dla niego niezrozumiała. O wszystkim opowiedział dziennikarzom portalu Press.pl.

Kanał TVN24 nie zakończy emisji programu po 26 września, nawet gdy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji do tego czasu nie przedłuży mu koncesji – przyznał stanowczo w rozmowie z Press.pl Michał Samul. Tym samym dał zapewnienie fanom stacji, że kanał nie zniknie bez względu na to, co się wydarzy.

Stacja nie widzi wciąż żadnych podstaw, aby KRRiT nie udzieliła koncesji na kolejne lata. Wszyscy w TVN24 są przekonani, że pozwolenie na nadawanie uzyskają. Pewność tę podsyca fakt, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji musi patrzeć jedynie na obowiązujące prawo, a nie na inne przesłanki, w tym polityczne.

Amerykański właściciel zaakceptowany przez KRRiT w 2015 r.

Warto odnotować, że w roku 2015 Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie miała nic przeciwko, aby amerykański właściciel przejął TVN. W dodatku wiele razy w ostatnich latach kanały z grupy TVN miały przedłużane koncesje bez kiwnięcia palcem.

Dziennikarze TVN oraz zarząd stacji są zdania, że chodzi tylko i wyłącznie o politykę i próbę wyciszenia głosu opozycyjnego w stosunku do władz. Zarząd TVN24 widzi w tym zjawisko bardzo niepokojące, które może rzutować na całe dziennikarskie środowisko, a w szczególności na jakość demokracji i wolności mediów w Polsce.

TVN24 bez wątpienia nie jest kanałem wygodnym dla władz. Stąd wielokrotne próby repolonizacji mediów podejmowane przez obecny rząd. Była też mowa o wprowadzeniu podatków i danin od reklam, które miał uszczuplić konta bankowe stacji.

Warto wspomnieć, że tarcia w koalicji rządzącej spowodowane są między innymi kłótniami o „Lex TVN” pomiędzy PiS, a ugrupowaniem Jarosława Gowina. Polityk nie chce zgodzić się na poparcie nowych przepisów.

20 lat TVN24. Gorzkie urodziny

Cała sprawa z „Lex TVN” toczy się w cieniu urodzin stacji. W dniu 9 sierpnia przypada bowiem rocznica 20 lat TVN24. Kanał powstał w 2001 roku jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej całodobowy program informacyjny.

Urodzinowy poranek i wczesne popołudnie na antenie było pełne wspomnień i rozmów z twarzami stacji, które budowały ją przez cały ten czas. Wspominano tez osoby, które odeszły, a odegreały kluczową rolę w tworzeniu telewizji.

Źródło: Press.pl

czy pracodawca może zmusić do szczepienia przymusowe szczepienie na covid w pracy kodeks pracy

Albo prośba, albo groźba. Czy pracodawca może zmusić do szczepienia?

doktor maciej socha mateusz wartega lekarz bydgoszcz ślub geje homoseksualiści

Dr Maciej Socha wziął ślub. Jego mężem został… dr Mateusz Wartęga