w ,

Jak urządzić mały pokój w 5 prostych krokach? Najlepszy poradnik

Udekorowanie małego pokoju nie musi być trudne. Poniższe pięć kroków pomoże Ci szybko i pięknie udekorować niewielki pokój.

jak urządzić mały pokój w 5 krokach poradnik urządzanie pokoju

Udekorowanie małego pokoju nie musi być trudne. Aby podejmować własne decyzje dotyczące dekoracji, potrzebujesz tylko dwóch kluczowych rzeczy: osobistych upodobań i dobrej palety kolorów. Poniższe pięć kroków pomoże Ci szybko i pięknie udekorować niewielki pokój.

1. Posprzątaj bałagan i spraw, aby pokój był bezpieczną przestrzenią

Czasami wystarczy posprzątać mały pokój, aby zwiększyć przestrzeń i sprawić, by wydawała się większa. Zanim zaczniesz sprzątać, upewnij się, że opróżniłeś szafę ze wszystkich śmieci lub przedmiotów, które do niej nie pasują. Gdy wszystko jest wyczyszczone, wytrzyj wszystko, co jest zakurzone i umyj wszelkie powierzchnie płaskie takie jak podłoga czy półki.

2. Wypełnij puste przestrzenie meblami, schowkami i dekoracjami

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby pokój był wygodny i przestronny. Jednym ze sposobów jest dostarczanie miękkiego oświetlenia za pomocą lamp, abażurów lub żyrandoli. Innym sposobem jest użycie delikatnych kolorów na ścianach i tkanin na zasłony i poduszki. Kluczem do tego, aby przestrzeń wydawała się przestronna, jest rozmieszczenie mebli.

Jeśli chodzi o umieszczanie mebli w pustej przestrzeni, istnieją dwa główne typy – meble z twardą wykładziną i meble z miękką wykładziną. Meble z twardą wyściółką obejmują kanapy, krzesła, ławki itp., natomiast meble z miękką wyściółką obejmują dywaniki,

3. Wykorzystaj przestrzeń pionową, aby zmaksymalizować możliwości przechowywania

Przeciętny człowiek uważa, że pionowa przestrzeń nie nadaje się do przechowywania, ponieważ przedmioty się przewrócą. Ale tak nie jest. Przedmioty są bardziej stabilne, jeśli są ułożone w stos i znajdują się w linii pionowej, co z kolei maksymalizuje przestrzeń i możliwości przechowywania.

Na przykład, jeśli masz półkę na książki o wysokości około 3 metrów, układanie na niej książek pozwoli Ci zmieścić więcej książek na mniejszej przestrzeni niż układanie ich poziomo.

4. Użyj luster, aby pomieszczenie wyglądało na większe

Czy zauważyłeś kiedyś, że pokój wygląda na większy, gdy na ścianie są lustra? Lustra odbijają światło i stwarzają złudzenie, że pomieszczenie jest większe.

Lustra można wykorzystać na różne sposoby, aby pomieszczenie wyglądało na otwarte i przestronne. Mogą również służyć jako element dekoracyjny, zwłaszcza jeśli są zawieszone na ścianach pod kątem, aby odbijały meble, sufit lub dzieła sztuki w pomieszczeniu.

Oprócz wykorzystania luster do powiększenia i powiększenia przestrzeni, służą one również jako dekoracja przestrzeni. Mogą być używane pod kątem, aby odbijać meble, sufity lub dzieła sztuki znajdujące się w pomieszczeniu

5. Dodaj dużo światła, aby przestrzeń wydawała się większa

Oświetlenie to jeden z najważniejszych aspektów aranżacji wnętrz. Może zmienić Twoją przestrzeń i sprawić, że poczujesz się większa.

Oprócz żarówek możesz wykorzystać również inne źródła światła w swojej przestrzeni, takie jak lustra z oświetleniem za nimi lub nawet okna z naturalnym światłem w ciągu dnia.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem Okna.gd.

dennis thomas kool and the gang saksofonista nie żyje znany muzyk

Nie żyje znany muzyk. Jego hity zna chyba każdy. Miał 70 lat

eligiusz grabowski nie żyje

Grabowski nie żyje! Fani żegnają wszechstronnego człowieka-legendę