w ,

Ujawniono, co Andrzej Duda zrobi z Lex TVN? Tego się nie spodziewano

Jeśli uważnie wysłuchamy ostatniego przemówienia Andrzeja Dudy, możemy wywnioskować, że decyzja na temat ewentualnego podpisu pod „Lex TVN” została już podjęta.

andrzej duda lex tvn weto podpis tvn24 wolne media
Fot. YouTube / prezydentpl (screen)

Prezydent Andrzej Duda wie już, co zrobi z ustawą o medialnej nazwie Lex TVN. Czy będzie gotowy na to, aby postawić się Jarosławowi Kaczyńskiemu i obronić wolność słowa? Czy będzie miał odwagę, aby ustawę zawetować? Kluczem do odpowiedzi na te pytania jest tajemnicza treść przemówienia z 15 sierpnia.

Weto Lex TVN? Andrzej Duda między wierszami ujawnia, co zrobi

Do tej pory prezydent Andrzej Duda raczej składa podpis na każdej ustawie, jaką podsuwa mu partia rządząca. Wszyscy, a przede wszystkim media i dziennikarze, czekają na to, co zrobi głowa państwa w sprawie głośnej ustawy „Lex TVN„. Boją się, że stacja przestanie istnieć.

Publicyści są przekonani, że podpis pod ustawą się znajdzie, bo do tej pory prezydent był głuchy na apele wielu środowisk w takich sprawach. Nie brał pod uwagę, że coś może nie być zgodne z Konstytucją RP. Czy i tym razem długopis zakreśli podpis na projekcie zmian w przepisach?

Można się domyślać, że tak. Trwa druga kadencja Andrzeja Dudy na fotelu prezydenta kraju i do tej pory niewiele rzeczy udało się skutecznie zawetować. Jak jednak sam o sobie mówi, jest w pełni niezależną głową kraju i tylko on decyduje, co podpisze

Kluczem do tego, co może się wydarzyć w tej konkretnej sprawie, może być treść przemówienia z okazji Święta Wojska Polskiego, a raczej to, co znalazło się w nim między wierszami.

Pluralizm, wolność słowa, równe traktowanie

15 sierpnia obchodziliśmy Święto Wojska Polskiego. Andrzej Duda wygłosił dość ciekawe przemówienie, z którego może wynikać dalszy los stacji TVN. Politycy Prawa i Sprawiedliwości obecni na Placu Piłsudskiego w Warszawie musieli się mocno zdziwić.

– Zapewniam wszystkich, że będę stał na straży konstytucyjny zasad. W tym zasady wolności słowa, swobody prowadzenia działalności gospodarczej, a także prawa własności, równego traktowania, zasady proporcjonalności i wszystkiego tego, co ważne w państwie demokratyczny – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Sporo też było w dalszej części przemówienia o całkiem konkretnych kwestiach, jak przyjaźń z USA. Jak wiadomo, właścicielem TVN jest firma Discovery ze Stanów Zjednoczonych. Zdaniem Dudy sojusznicy mogą liczyć na Polskę. – Umów należy dotrzymywać – powiedział stanowczo prezydent. Czy chodziło mu o media? Czas pokaże.

Źródło: Radio ZET, RMF24

przymusowe szczepienia dzieci na covid ustawa ministerstwo zdrowia

Przymusowe szczepienia dzieci? Pojawiło się oficjalne stanowisko rządu

glasgow atrakcje turystyczne co zwiedzić co zobaczyć

Glasgow i jego ciekawe miejsca