w ,

Niepokojące słowa Ryszarda Terleckiego. Rząd ma planować „drastyczne rozwiązania”

Tak ostrej i antyunijnej retoryki z ust czołowego polityka partii rządzącej jeszcze chyba nie było. Okazało się jednak, że marszałek Terlecki oczekuje „drastycznych rozwiązań” w tej kwestii.

ryszard terlecki polexit wyjście polski z unii europejskiej wypowiedź
Fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0

Ryszard Terlecki nie przebiera w słowach i zawsze dość stanowczo wyraża swoje poglądy. Zrobił to po raz kolejny zapowiadając rychłe wyjście Polski z Unii Europejskiej. Czy tak się stanie? Tak antyunijnej wypowiedzi z ust polityka jeszcze do tej pory nie słyszeliśmy.

Polska wyjdzie z Unii Europejskiej? Terlecki w mocnych słowach zapowiedział polexit

Forum Ekonomiczne w Karpaczu trwa, ale mocno zatrzęsło Hotelem Gołębiewskim po słowach marszałka Ryszarda Terleckiego. To pierwsze tak ostre i publicznie wypowiedziane przez niego słowa na temat Unii Europejskiej. Jego zdaniem na linii Polska – UE tak iskrzy, że może się okazać, że pójdziemy drogą Wielkiej Brytanii i opuścimy struktury organizacji.

Marszałek zapowiedział „drastyczne rozwiązania„, co może oznaczać, że czeka nas ostry polexit i to bez referendum. Co tak bardzo przeszkadza czołowemu politykowi Prawa i Sprawiedliwości, że zdecydował się użyć takich stwierdzeń? Jego zdaniem kraje powoli zaczynają być zmęczone „dyktaturą brukselskiej biurokracji”.

Powinniśmy myśleć nad tym, w jaki sposób możemy, jak najbardziej współpracować, żebyśmy wszyscy byli w Unii. To UE ma być taka, jaka jest dla nas do przyjęcia. Jeśli nie ustaną obecne spory, to musimy szukać drastycznych rozwiązań. Brytyjczycy pokazali, że dyktatura brukselskiej biurokracji im nie odpowiada. Odwrócili się i wyszli. My nie chcemy wychodzić, u nas poparcie dla uczestnictwa w UE jest bardzo silne. No, ale nie możemy dać się zapędzić w coś, co ograniczy naszą wolność i nasz rozwój.

Terlecki prostuje wypowiedź. Jest oficjalna informacja

Chwilę potem polityk przyznał, że jednak powinniśmy chyba pozostać w Unii, tyle że nie do przyjęcia jest jej obecna forma i całokształt. Na opozycji aż się gotuje, a emocje sięgają zenitu. Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej nie ma zdziwienia, bo PiS już dawno, krok po kroku, wyprowadza nas z UE.

Inni używają jeszcze bardziej dosadnych stwierdzeń o „pisowskim manifeście” lub „utrwalaczach ruskiego ładu„. Dopiero 9 września około godziny 13 pojawiło się oficjalne sprostowanie słów, które padły na Forum Ekonomicznym.

Polska była, jest i będzie członkiem UE. Polexit to szopka wymyślona przez PO i TVN24. Dziś trwa walka o to czy UE będzie wierna zasadom, które legły u jej podstaw czy pogrąży się w sporach podsycanych przez totalną opozycję. Wierzę, że obecny marazm i kryzys UE uda się przełamać – napisał na Twitterze polityk PiS.

Źródło: Twitter

Tragiczna wiadomość. Zmarł wielki aktor. Za miesiąc obchodziłby urodziny

powikłania po covid zaburzenia psychiczne nowe badania depresja stany lękowe

Nowy typ powikłań po COVID-19. Tego naukowcy nie przewidzieli. Prawdziwa destrukcja