w ,

OMGOMG

Nowa bakteria atakuje Polaków. 30-latek na OIOM-ie. Zarazek zjadł mu nogę

Nowe zagrożenie prosto znad Bałtyku atakuje Polaków. Ofiarą padł młody mieszkaniec wybrzeża, który przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Koronawirus się rozpędza, czwarta fala puka do drzwi, a na horyzoncie pojawiło się kolejne zagrożenie. To bakteria o nazwie vibrio vulnificus, która znów atakuje osoby wchodzące do morskiej wody. Na OIOM-ie znajduje się już zaatakowany przez zarazek mieszkaniec Międzyzdrojów.

Mięsożerna bakteria znów atakuje. Młody człowiek walczy o życie

Mięsożerna bakteria o nazwie vibrio vulnificus nie pojawia się u nas pierwszy raz. Wiele bylo już przypadków zakażeń po wejściu do Morza Bałtyckiego. Odnotowano również kilka ofiar śmiertelnych, co pokazuje, że z tym zagrożeniem nie ma żartów. 30-letni mieszkaniec Międzyzdrojów nie miał szczęścia i walczy o życie w szpitalu.

O tym przypadku poinformowała stacja Polsat News. Młody mężczyzna wylądował w szpitalu i przebywa na OIOM-ie. Jest hospitalizowany z powodu silnego bólu dolnej kończyny.Stwierdzono u niego w toku badań obecność wspomnianej bakterii. Jak czytamy na portalu iswinoujscie.pl, „mięsożerna bakteria dosłownie zjadała mięśnie nogi mężczyzny„.

Jeśli podejrzewamy, że mogliśmy złapać bakterię, lepiej nie czekać i natychmiast udać się do szpitala. Infekcja przebiega w ekspresowym tempie i liczy się szybkie podanie antybiotyków.

Vibrio vulnificus na wybrzeżu. Czym jest ta bakteria?

Vibrio vulnificus to bakteria-przecinkowiec, która wyróżnia się wysoką śmiertelnością wśród zarażonych. Można ją złapać jedząc surowe owoce morza i ryby, ale też poprzez zwykłą kąpiel np. w Bałtyku. Prócz dosłownego odżywiania się mięsem człowieka powodują też zatrucie pokarmowe, zapalenie żołądka oraz jelit.

Powinniśmy się niepokoić, jeśli po powrocie znad morza lub z egzotycznych wakacji zauważamy u siebie typowe dolegliwości układu pokarmowego. W cięższych przypadkach może wystąpić sepsa lub martwica. Lekarze twierdzą, że jeden skuteczny sposób walki z tą bakterią nie istnieje.

Zdjęcia osób zainfekowanych bakterią vibrio vulnificus budzą grozę. Pacjenci mówią też wprost o tym, że byli zjadani żywcem. Analiza The Lancet Countdown rzuca nowe światło na te przypadki. Przecinkowiec znajduje się obecnie w polskich wodach, co sprawia, że lepiej unikać w ostatnie dni lata kąpieli w naszym morzu.

Źródło: iswinoujscie, medOnet, Polsat News

andrzej grabowski zdrowie operacja zmniejszenia żołądka dieta schudł

Złe wieści o stanie zdrowia Andrzeja Grabowskiego. Przeszedł operację

zdjęcie zwłok ciała 19-latki katowice barbara szafraniec basia sz. autobus

Zdjęcia zwłok 19-latki z Katowic ujawnione w sieci. Ukarano winnych