w ,

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG WTFWTF

Zakaz mówienia, że COVID nie istnieje. Do 40 tys. zł grzywny za teorie sprzeczne z nauką

To bez wątpienia będzie oznaczało koniec szerzenia informacji, że epidemii nie ma. Kary będą bardzo wysokie. Co jeszcze się zmieni?

covid ściema plandemia kary protesty fałszywa pandemia
Fot. Flickr / GoToVan (CC BY 2.0; creativecommons.org/licenses/by/2.0)

Nadciąga koniec szerzenia głupot i teorii sprzecznych z nauką. Rząd postanowił rozprawić się z problemem i pójść na wojnę z antyszczepionkowcami. W życie wejdzie jużniebawem całkowity zakaz zgromadzeń, podczas których negowane jest wszystko, co dotyczy koronawirusa. W prawie zapisane będą też ogromne kary finansowe.

Antypandemiczne protesty przejdą do historii. Nowe surowe prawo

Przeciwnicy szczepień, wcześniej uznawani za mniejszość, swoimi działaniami skutecznie obniżyli poziom wyszczepienia w wielu krajach, w tym w Polsce. Ludzie ci notorycznie zaprzeczają istnieniu epidemii oraz COVID-19, a przecież z powodu tej choroby na całym globie umarło niemal 5 mln ludzi.

Środowiska te, niestety, pozostają głuche na osiągnięcia nauki i apele lekarzy. Nie wierzą w nic, co związane jest z epidemią, a na dodatek namawiają do tego swoich przyjaciół i całe rodziny. Naukowcy twierdzą, że skala zjawiska jest ogromna i narasta. Dlatego rządy niektórych krajów mówią otwarcie – STOP!.

Walka z dezinformacją to zadanie trudne w społeczeństwie informacyjnym. Są kraje, które wprowadziły obostrzenia dla osób, które nie chcą się szczepić, ale środowisk tych w ogóle to nie odstrasza. Quebec poszedł o krok dalej i zapowiada nowe przepisy. Za głoszenie antyszczepionkowych teorii będą nakładane surowe kary.

To pierwsze tak surowe prawo na świecie

Parlament Quebec City (Kanada) przyjął w tempie błyskawicznym specjalną ustawę, która zakazuje manifestowania poglądów antynaukowych i zaprzeczania istnieniu choroby COVID-19 lub mówienia, że to globalny spisek. TO koniec protestów, zgromadzeń i happeningów dotyczących tego tematu. Co ciekawe, zakazem objęto nie tylko protesty, co wszelkie przygotowania do nich.

Zakaz ma potrwać najbliższe 30 dni, ale istnieje możliwość przedłużenia tego okresu w zależności od sytuacji pandemicznej. Antyszczepionkowcy nie będą mogli w tym okresie zbliżać się na odległość poniżej 50 metrów od wszelkich placówek edukacyjnych i medycznych. Będą mieli zakaz zbliżania się też i głoszenia swoich teorii pod punktami szczepień.

POLECAMY:
Antyszczepionkowcy wystraszyli rząd! Chodzi o przywileje dla zaszczepionych

Jakie kary czekają obywateli za łamanie nowego prawa? Organizowanie i branie czynnego udziału w nielegalnym spędzie wyniesie, w przeliczeniu na złotówki, maksymalnie 18,5 tys. zł. Gdy obywatel będzie zastraszał kogokolwiek i namawiał do rezygnacji z przyjęcia dawki szczepionki, dostanie jeszcze wyższą grzywnę, bo nawet 37 tys. zł.

zmiany w 500 plus wnioski zus bezgotówkowo wypłata świadczenia 2021 2022

Rząd ogłosił wielkie zmiany w 500 plus. Czy to oznacza utratę świadczenia?

kaczyński koalicja konfederacja sondaż ipsos okopress

Kaczyński ma poważne zmartwienie. To koniec jego planów. Mówi się o…