w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ

Kaczyński ma poważne zmartwienie. To koniec jego planów. Mówi się o…

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie jest w stanie zrobić już chyba niczego, aby odwrócić spadkowy trend. Wieści dla niego są niepokojące.

kaczyński koalicja konfederacja sondaż ipsos okopress
Fot. YouTube / Janusz Jaskółka (screen)

Ostatnie doniesienia medialne nie wróżą projektowi Jarosława Kaczyńskiego powodzenia. Choć mówi się o pewnej już trzeciej kadencji, to marzenie o większości w Sejmie się raczej nie ziści.

Czy zmierzamy do końca rządów PiS? Konfederacja ostatnią deską ratunku

W ostatnich dwóch miesiącach notowania Prawa i Sprawiedliwości to prawdziwy rollercoaster. Po mocnym spadku odnotowano ponowny wzrost poparcia. Ani podwyżki podatków i opłat, ani rosnące koszty życia i drożyzna, ani Polski Ład, który okazał się niewypałem – to wszystko nie było w stanie doprowadzić partii do upadku.

Jednak nowe badanie nie pozostawiają złudzeń. Zjednoczona Prawica ma minimalne szanse na w pełni samodzielne rządy mimo wygranej. Prezentem dla Kaczyńskiego jest sytuacja związana z migrantami przy granicy z Białorusią, ponieważ Polacy są przeciwni wpuszczani tych osób do Polski.

Najnowszy sondaż poparcia wykonany na zlecenie Gazety Wyborczej i portalu OKO.press pokazuje jasno. Kaczyński wygra kolejne wybory, ale rządzić nie będzie w stanie. Ostatnią deską ratunku będzie dla niego Konfederacja, która nie do końca zgadza się jednak z programem PiS.

Silna pozycja Kaczyńskiego nic mu nie daje

Choć ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego wciąż jest w badaniach opinii silne, to nie ma co liczyć na utrzymanie rządów i decyzyjności. Bez koalicji ani rusz. Ewentualna koalicja z Konfederacją będzie dla prezesa niezwykle trudna. W badaniu PiS popiera już tylko 35 proc. ankietowanych.

W dodatku druga na podium Koalicja Obywatelska dogania partię rządzącą i skraca do niej dystans. Nie widać jednak efektu Tuska. Odkąd były premier wrócił do kraju, notowania jego partii nie uległy większej modyfikacji. To między innymi wina rozczarowanego elektoratu, który jest bardziej konserwatywny i woli głosować na Polskę 2050 Szymona Hołowni.

Kluczem do rządów będzie więc czwarta w sondażu Konfederacja (9 proc. poparcia). To o względy jej polityków będzie musiał się prawdopodobnie starać prezes PiS w niedalekiej przyszłości. Sondaż przeprowadzono w dniach 21-23 września na 1000 Polakach powyżej 18 roku życia.

covid ściema plandemia kary protesty fałszywa pandemia

Zakaz mówienia, że COVID nie istnieje. Do 40 tys. zł grzywny za teorie sprzeczne z nauką

dyduch lewica rozporek urodziny mazurka zdjęcie

Znany poseł Lewicy rozpiął rozporek i… zrobił to! Zdjęcie wyciekło do sieci