w

HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF

Ostre słowa Donalda Tuska. Dawno takich nie użył. Wiemy, co miał na myśli

Zadziwiający w swojej treści wpis pojawił się na oficjalnym koncie Donalda Tuska na Twitterze. Niektórzy do teraz nie wiedzą, o co mu chodzi.

donald tusk twitter wieprze kaczor
Donald Tusk ponownie krytykuje polityków partii rządzącej w typowym dla siebie stylu. Fot. Andrzej Barabasz - Praca własna (CC BY-SA 3.0); Scott Bauer, USDA. Link

Donald Tusk słynie z barwnych wypowiedzi i mocnych ripost. Ale jego ostatni wpis daje wiele do myślenia. Wielu obywateli do teraz nie wie, o co właściwie szefowi Platformy Obywatelskiej chodziło. Zagadka nie jest jednak tak trudna do rozwikłania.

Donald Tusk znów wbija szpilkę w PiS. Mówi o wieprzach

Dwa wieprze, kaczor i grube kocury – napisał Donald Tusk na Twitterze. Choć nie każdy zrozumiał to porównanie, wyjaśniamy. Szef PO kolejny raz w tym roku porównuje rządy PiS do „Folwarku Zwierzęcego„. Czy jednak nie przesadził w swojej ocenie rzeczywistości? Niektórzy zwolennicy uznali, że taki język debaty nie jest nam do niczego potrzebny.

Tusk swoim wpisem odniósł się przede wszystkim do niedawnej konferencji prasowej dwóch ministrów z rządu Zjednoczonej Prawicy, gdzie wyświetlono kontrowersyjne treści mające pochodzić z telefonów uchodźców, którzy cały czas koczują na granicy Polski z Białorusią. Zdjęcia były – delikatnie mówiąc – trudne do strawienia.

Z czasem okazało się, że fotografie są stare (niektóre mają nawet 3 lata). Dziennikarze ustalili, że te same materiały można bez trudu znaleźć w internecie.

Przesadził z krytyką? Szef gabinetu prezydenta: „Publiczne wyzywanie od świń to po prostu podłość”

Publiczne wyzywanie od świń to po prostu podłość. I żadne subtelne odniesienie do Orwella tego nie zmieni – stwierdził w rozmowie z TVP Info szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot. Fakt, słowa są bardzo dosadne i ostre.

Folwark zwierzęcy po polsku, czyli jak dwa wieprze na rozkaz kaczora miały przy pomocy jednej krowy odwrócić uwagę od stada tłustych kotów (twitter.com/donaldtusk)

Dostało się mocno czołowym politykom rządu, w tym premierowi Morawieckiemu. Wpis Tuska ma bowiem szerszy kontekst i odnosi się również do działaczy związanych z PiS zatrudnionych w różnych spółkach skarbu państwa.

Bez względu na wszystko takie słowa w polityce padać nie powinny, bo nie pomaga to w utrzymaniu debaty publicznej na wysokim poziomie. Zdaniem wielu użytkowników Twittera taka aktywność Tuska raczej nie spowoduje, że poparcie dla Platformy Obywatelskiej wzrośnie.

Źródło: Twitter, TVP Info

beata kozidrak pijana co jej grozi instagram

Beata Kozidrak podjęła odważną decyzję dotyczącą kariery. Jak zareagują fani?

Znana dziennikarka RMF FM nie żyje. Zmarła nagle w wieku 37 lat. „Nie wierzymy, że odeszłaś”