w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Rząd ma dość. Nie będzie się dłużej pieścił. Będą szczepić dzieci siłą

Władza ma dość i szuka wszelkich sposobów na to, aby w końcu zahamować epidemię i wrócić do normalnego życia. Tym razem na celowniku są dzieci.

obowiązkowe szczepienia uczniów

Politycy mają coraz bardziej dość trwającej epidemii i tego, że niektórzy nie chcą się szczepić. Jeśli coś ma powstrzymać trwającą zarazę, to tylko szczepienia, dlatego w przypadku uczniów powyżej 12 roku życia będzie to robione przymusowo. Tak jest już w wielu krajach na całym świecie.

Zaszczepią dzieci siłą? Wprowadzają nowe prawo

Władze Kalifornii postanowiły się dłużej nie bawić w walkę z epidemią i idą na całość. Wprowadzony zostanie obowiązek szczepień oraz testów na COVID-19 już nie tylko w gronie pracowników placówek edukacyjnych, ale też uczniów. Gubernator Gavin Newsom na konferencji prasowej poinformował o nowych planach lokalnych władz.

Kalifornia będzie pierwszym stanem USA, który wprowadzi obowiązek zaszczepienia się przeciwko Covid-19 dla uczniów w wieku od 12 lat wzwyż.

Słowa gubernatora zostały potwierdzone przez agencję Reuters (poniżej). Jego zdaniem nie ma nic dziwnego w tym, że dojdzie kolejna obowiązkowa szczepionka, skoro już teraz dzieci przymusowo szczepi się na szereg innych popularnych chorób. Celem jest zabezpieczenie funkcjonowania szkół oraz zapewnienie uczniom i nauczycielom zdrowia i poczucia bezpieczeństwa.

obowiązkowe szczepienia dzieci
Fot. Twitter

Przymusowe szczepienia dzieci. Kraje na całym świecie wezmą przykład?

W związku z tym, że epidemia ma wymiar globalny, polityk z Kalifornii zachęcił nie tylko inne stany w USA, ale też inne kraje na świecie, by poszły tą samą drogą. Kiedy obowiązek w tym stanie zostanie wpisany do prawa? Jeszcze tego nie wiadomo, póki co mowa o zapowiedziach.

FDA wydała zgodę na szczepionki Pfizera na terenie USA, ale obecnie mogą ją przyjąć tylko osoby powyżej 16 roku życia. Teraz chcą ten wiek obniżyć do lat 12. Można szczepić osoby w przedziale wieku od 12 do 15 lat jedynie warunkowo, gdy stwierdzona zostanie niska odporność.

Źródło: Twitter / Reuters

mężczyzna w ciąży esteban danna

Mężczyzna w ciąży? Owszem! Esteban postanowił, że urodzi żonie dziecko

rafał ziemkiewicz aresztowany

Dziennikarz Rafał Ziemkiewicz aresztowany. Zatrzymano go na lotnisku