w ,

Ten chart uratował życie 88 innym psom. Czemu on? Bo ma rzadką grupę krwi

Jedne psy ratują życie ludzi, inne ratują życie innych psów. Niesamowita historia charta Woodiego, który jest chodzącą dobrocią.

Psy są zwierzakami niesamowitymi. Każdego dnia zaskakują nas swoją radością i oddaniem. Ale są też takie, które potrafią ratować życie innym. Nie tylko oczywiście ludziom, a również innym psom. Na tego charta można bez wątpienia liczyć. Co czyni go niezwykłym?

Pies, który ratował inne psy. Oto chart Woodie

Każdy z nas słyszał w swoim życiu setki historii o bohaterskich zwierzętach. Ta to tylko kolejna do tej kolekcji, która udowadnia, że psy są nie tylko lojalne, mądre i wierne. Tak, to prawda. Psy mogą ratować inne psy tak samo, jak często ratują ludzi.

Ten chart w swoim niezbyt długim życiu zdążył uratować życie aż 88 innym psom. Jak tego dokonał? Po prostu oddał im swoją krew. Stało się to w ciągu zaledwie 6 lat jego życia. Woodie oddał krew już 22 razy do Banku Krwi Zwierząt. W sumie to 10 litrów płynu, który został wykorzystany do uratowania 88 innych zwierzaków. Informację o tym opublikowała gazeta „The Mirror„.

Charty są świetnymi dawcami krwi dla innych psów. Ta rasa najczęściej ma krew o współczynniku ujemnym i właśnie to sprawia, że są najlepszymi i uniwersalnymi dawcami krwi. Taką krew ma jednak zaledwie 30% psów. Czy Woodie boi się wizyt w Banku Krwi? Raczej robi to z wielką radością tak, jakby wiedział, że robi dobry uczynek.

Wpada do środka i jest szczęśliwy, że może oddawać krew – ujawnia „The Mirror” właścicielka Woodiego, Wendy Grey. Pies podczas wizyt nigdy nie wykazywał oznak stresu. Woodie regularnie przechodzi też kluczowe badania, aby jego krew spełniania wszystkie surowe normy i kryteria.

Woodie to supergwiazda Pet Blood Bank. Dziś jest na emeryturze

Brytyjski bank krwi oficjalnie już nazywa Woodiego „supergwiazdą” za to, ile krwi oddał potrzebującym braciom. Właścicielka psa jest nim po prostu zachwycona za to, czego zdążył już dokonać. Jest z niego dumna.

Woodie to chart, który jest rzadkim typem dawcy krwi. To też przykład, który pokazuje coś, o czym wiele osób nie wie, mianowicie że psy też mogą oddać krew. Psy też są istotami żywymi z krwi i kości i również mają momenty kryzysowe i same potrzebują krwi.

Woody dumnie prezentuje swoje osiągnięcia jako dawca krwi. Fot. Facebook / Wendy Gray

Ludzie są zawsze zaskoczeni, gdy słyszą, że psy też potrzebują banków krwi – ​​powiedziała właścicielka charta. – Zawsze publikuję post w mediach społecznościowych po tym, jak odwiedzamy bank krwi, a mimo to ludzie wciąż mówią, że nie wiedzieli, że coś takiego w ogóle się dzieje – ujawnia.

Chart oddał krew po raz pierwszy w wieku trzech lat i robił to regularnie przez kolejnych sześć. Dziś ma już 9 lat, dlatego odpuścił i przeszedł na emeryturę. Wszyscy jednak będą jego zasługi pamiętać, bo zrobił dla innych bardzo wiele. To prawdziwy psi bohater.

Krew naprawdę jest niezbędna dla naszych zwierząt, tak samo jak dla ludzi. Krew, którą przekazał Woodie miała ogromny wpływ na życie innych psów w całym naszym kraju. Jesteśmy z niego dumni – stwierdzili przedstawiciele tamtejszego banku krwi.

Źródło: BBC

magda gessler instagram dekolt dla bialorusi

Magda Gessler pokazała nagie zdjęcie. Fanie przecierają oczy. „Super kocur!”

psy na spacerze rozpoznały się zachowały się jak ludzie przytuleni niesamowite zdjęcia

Psy rozpoznały się podczas spaceru. Powitały się jak ludzie!