w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Trzecia dawka szczepionki obowiązkowa dla każdego? Sprawa jest przesądzona

Eksperci rządowej Rady Medycznej poinformowali, że trzecią dawkę szczepionek będzie mógł dostać każdy dorosły w Polsce. Decyzja zapadanie w ciągu kilku dni.

trzecia dawka dla dorosłych szczepienia covid obowiązkowe dla kogo

Decyzja zapadnie w ciągu kilku dni. Możliwość zaszczepienia się trzecią dawką dowolnej szczepionki przeciw COVID-19 uzyska każdy pełnoletni obywatel Polski. Dawka przypominająca uzyskała aprobatę członków Rady Medycznej.

Trzecia dawka szczepionki. Jest decyzja Rady Medycznej

Rada Medyczna w ciągu kilku dni wyda ostateczną decyzję w sprawie upowszechnienia dawek przypominających. Będzie mógłz niej skorzystać każdy pełnoletni obywatel naszego kraju. Rekomendacja ekspertów jest już gotowa, ale na oficjalne ogłoszenie decyzji poczekamy kilka dni.

Trzecia dawka będzie dostępna zatem dla każdej chętnej osoby. Teraz wszystko w rękach Ministerstwa Zdrowia, ale z resortu płyną już pozytywne wieści. Kto będzie mógł przyjąć szczepionkę przypominającą? Osoby, które przyjęły drugą dawkę minimum 6 miesięcy wcześniej.

W praktyce oznacza to, że osoba 18-letnia, która zaszczepiła się pół roku wcześniej, będzie mogła skorzystać i otrzymać dawkę przypominającą. Obecnie trzecia dawka jest dostępna tylko dla osób powyżej 50 roku życia, a także pracownicy medyczni.

Dawka przypominająca dopiero po szcześciu miesiącach

Od pełnego szczepienia przeciw COVID-19 musi minąć 6 miesięcy. Inaczej trzeciej dawki nie otrzymamy. Trzecie dawki będą dostępne dla osób, które zaszczepiły się najpopularniejszymi preparatami, czyli Pfizer, AstraZeneca, Moderna i Johnson & Johnson. Ostatni z producentów planuje dodatkowo uruchomienie drugich dawek. Preparat jako jedyny był jednodawkowy.

Decyzje o szczepieniach osób, u których stwierdzono zaburzenia odporności, ostatecznie podejmie lekarz. W takich przypadkach trzecią dawkę będzie można otrzymać już po 28 dniach od drugiego szczepienia. Taka sama ścieżka dotyczyć będzie tych, którzy leczą nowotwory, są po przeszczepach narządów i jednocześnie przyjmują leki immunosupresyjne, a nawet z zakażeniem wirusem HIV.

donald tusk powrót do polityki był premier szef epp forum ibris marcin duma

Donald Tusk spełnia warunki Kaczyńskiego: „Przepraszam Cię, Jarku”. Nagły zwrot akcji

mam talent wypadek stan krytyczny jonathan goodwin

Uczestnik „Mam Talent” spadł z 70 metrów. Jego stan jest krytyczny. Mamy NAGRANIE