w

Senator PiS zatrzymany przez CBA. Lista jego grzechów jest bardzo długa

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę rano byłego senatora Prawa i Sprawiedliwości. Warszawska prokuratura chce postawić mu szereg zarzutów.

senator pis cba mleczarnia białystok
Fot. CBA

Były senator Prawa i Sprawiedliwości został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zarzuca mu się działanie na szkodę interesów firmy, którą kierował. Lista grzechów byłego polityka jest jednak znacznie dłuższa.

Senator PiS zatrzymany przez CBA. Ma na koncie sporo grzechów

Polityk działał na szkodę firmy, która kierował, ale też nadużywał uprawnień, nie dopełniał swoich obowiązków, a nawet zaciągał różne pożyczki i nie spłacał ich. Warszawska prokuratura postawi zarzuty za te i za wiele innych grzechów Tadeuszowi R., prezesowi zarządu Spółdzielni Mleczarskiej „Bielmlek” w Bielsku Podlaskim.

Tadeusz R. jest byłym senatorem PiS i wiceministrem rolnictwa. CBA oprócz niego zatrzymało jeszcze dwie inne osoby. Śledztwo w tej sprawie sięga roku 2014 i toczy się w stołecznej delegaturze biura antykorupcyjnego i dotyczy – mówiąc ogólnie – niegospodarności. Firma, którą kierował polityk, doprowadzona została do bankructwa.

Służby zabezpieczają dokumenty

Wszystkie osoby zostały zatrzymane na terenie województwa podlaskiego. To były członek zarządu mleczarni, były księgowy oraz prezes zarządu.

Zatrzymani będą przewiezieni jeszcze tego samego dnia do prokuratury, gdzie przedstawione zostaną im zarzuty. Przeszukiwane są obecnie ich miejsca zamieszkania. Z kolei w siedzibie upadłej spółki zabezpieczono już dokumentację na potrzeby śledztwa. Prokuratura ma wiele uwag co do działalności byłego senatora, dlatego sprawa jest rozwojowa.

Źródło: CBA

joanna jabłczyńska wypadek sor złamanie nogi na wspólnej

Aktorka z serialu „Na Wspólnej” miała wypadek! Pokazała zdjęcie z SOR-u

kandydat pis na prezydenta 2025 wybory prezydenckie 2025 szydło

Kto zastąpi Andrzeja Dudę? Ujawniono nazwisko kandydata PiS na prezydenta