w

Kaczyński szykuje prawdziwą rewolucję. Już wkrótce wielki przegląd wojsk

Szykują się wielkie zmiany w Prawie i Sprawiedliwości. Jarosław Kaczyński myśli już o tym, jak wygrać kolejne wybory. Zapowiedział prawdziwy przegląd wojsk.

kaczyński pis sekretarze biuro krajowe pis
Szef Prawa i Sprawiedliwości szykuje wielkie zmiany w partii. Fot. TVP Info (screen)

Wyglada na to, że kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości szykuje się do wyborów. Jarosław Kaczyński wymyślił sposób, który pozwoli mu skutecznie policzyć siły i wojska. To prawdziwa rewolucja w partii. To kontynuacja zmian ogłoszonych na początku 2021 roku.

PiS ogłosi wybory? Kaczyński zapowiada wielkie zmiany w partii

Celem Jarosława Kaczyńskiego w krótkim terminie jest to, aby nie spaść za mocno w sondażach. Niestety otoczenie mu nie sprzyja. Wysoka inflacja, drożejące towary w sklepach, wysoka cena paliwa, a na to wszystko podnoszący niemal wszystkich podatki i daniny Polski Ład. Zdaje się, że obecnie jedyne co mu pomaga, to kryzys na granicy z Białorusią.

Marzeniem wierchuszki PiS jest to, aby dalej zmieniać kraj według swojej wizji. Do tego potrzebna jest stabilna większość. Według aktualnych sondaży partia jej niestety nie ma. Jarosław Kaczyński ma jednak nowe pomysły i zapowiedział radykalne zmiany w Prawie i Sprawiedliwości. Nie wszystkim zapewne się spodobają.

Co ma się zmienić? Przede wszystkim przeobrażeniu ulegną partyjne struktury. Pierwsze decyzje w tym temacie podjęto w tegoroczne wakacje po kongresie PiS. Utworzono nowe stanowisko dla tak zwanego Sekretarza Generalnego Prawa i Sprawiedliwości. Do życia powołano też nową komórkę – Biuro Krajowe PiS. Zatrudnienie w nim mają znaleźć koordynatorzy regionów.

Sekretarze PiS i przegląd wojsk. Powstanie Biuro Krajowe

Partia chce przeprowadzić prawdziwe prace u podstaw. Dokona przeglądu wojsk i oceni siły przed wyborami parlamentarnymi, od których zależy wszystko. Wszystkie zmiany mają zachodzić w najszybszym możliwym terminie i pod okiem samego prezesa.

Sekretarze zatrudnieni w rozpoczynającym działanie od stycznia 2022 roku Biurze Krajowym zajmą się sprawdzeniem działania struktur lokalnych. Mają też napędzać działaczy Prawa i Sprawiedliwości do jeszcze intensywniejszych działań. Nie tak dawno prezes Kaczyński mówił, że partia odpuściła aktywność w internecie, a przecież dzięki temu udało jej się wygrywać poprzednie wybory.

Sekretarze będą zajmować się oceną stanu struktur, weryfikowaniem tego jak struktury działają. Mają też dać działaczom impuls do działania, ale również być oczami i uszami sekretarza generalnego w terenie – twierdzi jeden z polityków PiS. Jednocześnie zastrzegł, że partia nie ma zamiaru póki co zmieniać ordynacji wyborczej, która by ułatwiła wygranie wyborów.

Źródło: na podstawie depeszy PAP

Kryzys na granicy. Rząd wprowadzi stan wojenny? Na stole leżą radykalne rozwiązania

doda nie żyje instagram fake news

Smutne wieści na temat Dody. Gwiazda ostro komentuje. „Nie ma nic gorszego”