w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

Jednak przymus? Ustawa o obowiązkowych szczepieniach już w Sejmie. Będą grzywny

Długo mówiło się o tym, że szczepienia przeciwko COVID-19 nie będą przymusem. To się może jednak zmienić. Odpowiednia ustawa trafiła do Sejmu.

obowiązkowe szczepienia lewica projekt ustawy czarzasty
Zdaniem posłów Lewicy należy przejść do ofensywy i zmusić Polaków do szczepień. Fot. Twitter / @lewica_news

Szczepienia mogą być obowiązkowe, choć długo mówiło się o tym, że tak nie będzie. Posłowie złożyli właśnie do Sejmu specjalny projekt ustawy. Chcą bardziej zdecydowanie walczyć z epidemią, bo ich zdaniem rząd gra na przeczekanie, a ludzie umierają.

Obowiązkowe szczepienia dla wybranych grup. Jest projekt ustawy

Złożony w Sejmie projekt ustawy mówi o całkowitym obowiązku szczepień każdej dorosłej osoby w Polsce. Jeśli ktoś tego nie zrobi, zapłaci wysoką grzywnę. O planach dotyczących zmian w prawie poinformowali autorzy ustawy, czyli posłowie Lewicy, w trakcie konferencji prasowej.

Wnosimy projekt ustawy, jednoznaczny, taki, który uważamy, że pomoże Polkom i Polakom – powiedział wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Firmowany przez niego projekt ustawy dotyczyć będzie wszystkich dorosłych obywateli bez wyjątku.

Osoby dorosłe będą zobowiązane do poddania się szczepieniom – mówił Czarzasty. Jak czytamy w ustawie, osoby uchylając się od szczepień mają być karane finansowo. Dodatkowo znajduje się w niej zapis umożliwiający pracodawcom kontrolowanie certyfikatów covidowych u pracowników zakładów pracy.

Uważamy, że obligatoryjnie, bez względu na to, czy ktoś podlega grzywnie, czy ktoś nie podlega grzywnie, powinni być wyszczepieni: pracownicy opieki zdrowotne i DPS-ów, szkół oraz żłobków – mówił lider Lewicy.

Lewica zarzuca rządowi bratanie się z antyszczepionkowcami

Poseł i szef Partii Razem, Adrian Zandberg, idzie dużo dalej i zarzuca politykom partii rządzącej, że próbuje się przypodobać środowiskom antyszczepionkowym. Jego zdaniem w rządzie brakuje rzeczywistej woli walki z epidemią, podczas gdy setki ludzi każdej doby umierają.

Polityka i rządzenie to jest zdolność do wzięcia odpowiedzialności – powiedział stanowczo polityk. Twierdzi też, że rząd musi odzyskać kontrolę nad tym, co się dzieje, a to można uzyskać tylko poprzez pełne wyszczepienie wszystkich obywateli.

Do pomysłów posłów Lewicy odniósł się minister Andrzej Dera. Jego zdaniem nie ma potrzeby wdrażania takich rozwiązań, które tylko zdenerwują Polaków.

Stosujmy dystans, nośmy maseczki, zachowujmy się tak, by powstrzymać koronawirusa, a nie idźmy w tym kierunku, żeby zmuszać wszystkich do szczepień – powiedział prezydencki minister. Stwierdził również, że do tej pory nie wymyślono idealnej szczepionki, która by była odpowiedzią na każdy możliwy wariant wirusa.

Ze słów ministra Dery można zatem wywnioskować, że projekt Lewicy o obowiązkowych szczepieniach nie znajdzie w Sejmie większości. Rząd ma zamiar, jak do tej pory, jedynie zachęcać do przyjęcia szczepionki, zamiast posługiwać się straszeniem.

nie żyje raper prs kwś 24 lata wypadek samochodowy

Nie żyje znany raper z Wrocławia. Miał zaledwie 24 lata. Zginął w wypadku

wybory prezydenckie 2020 duda trzaskowski spadek sodaż pollster

Duda i Trzaskowski są dogadani? Znany polityk ujawnia tajemnicę. „Ustawka”